güneş panelinden çıkan akımın aküyü farklı şarj etmesi

ahmet600

Üye
Merhaba arkadaşlar 150 watt güneş panelim var saatte yaklaşın,maximum güneşlenmede 7 ampere kadar güç vermekte. fungpuson pr-3030 şarj kontrol cihazım var,baglantıları hazır bir şekilde 105 amper nova marka jel aküyü şarj etmekte.Şarj kontrol cihazı sistem hakkında bilgi vermekte panelden gelen akım 7 amper gösterirken aynı amperden gelen akımı aküye şarj ederken akım miktarı 2-3 amper seviyesine düşüyor,buda bir yerde yanışlıkmı yapıyorum düşüncesini getiriyor,konu hakkında detaylı bilgi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
o cihaz güneş panelinin sana verdiği max. akımı gösteriyor..oysa senin 2-3 amper çekmen normal akü doldukça çekilen akım azalır...daha sen sistemden 4-5 amp. çekebilirsin ikinci bir cihaz ile...güneş panellerinin özelliklerine bakarsan verdiği bi voltaj ve büyüklüğüne görede bi amperi vardır...yani şuradan anladığım sen sistemin %30 unu kullanıyorsun %70 boşa gidiyor...

Öyle birşey mümkün değil. 7 girip 2 çıkamaz. O fark enerji ısıya mı çevriliyor yani, öyle birşey olamaz. Ancak akülerin 24v panel 12v ise bu mümkün aksi halde biryerde bir problem var. Akımları kendin ölç cihaz başka birşeyi gösteriyor olabilir

o cihaz güneş panelinin sana verdiği max. akımı gösteriyor..oysa senin 2-3 amper çekmen normal akü doldukça çekilen akım azalır...daha sen sistemden 4-5 amp. çekebilirsin ikinci bir cihaz ile...güneş panellerinin özelliklerine bakarsan verdiği bi voltaj ve büyüklüğüne görede bi amperi vardır...yani şuradan anladığım sen sistemin %30 unu kullanıyorsun %70 boşa gidiyor...

video da cektim normalmi;

http://youtu.be/FcbuYTWVnLI

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Akün doluma yaklaştıkça çektiği akım azalır. Öncelikle yanına boş bir akü daha koyup o şekilde şarj etmeyi dene. Yada kablolarına bak ince kablo kullanıyorsan ondan da yapar en az 2,5mm kullanman lazım DC akımda kayıp çok olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri