Güneş Paneli

Maxim-1995

Üye
Merhabalar , Arkadaşlar bende 18V 10W Güneş Paneli var bunda şöyle detaylar yazıyor Imp: 0.56A Voc: 21.2V Isc: 0.62A Maximum : 10A

Ben Şarj regulatöru alcam fakat bu guneş panelimin asıl kaç amper oldugunu çözemedim , çözemedim cunku 3 yerde Amper den bahsedilmiş ama asıl kaç amper oldugunu çözemedim yardımcı olabilirmisiniz ?

Kaç amper oldugunu ve şarj regulatöru için kaçlık almamda tavsiye edersiniz ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Güneş panelinin sürekli verebileceği akım 0.56 amper (güneş panele dik vururken) kısa devre akımı ise 0.62 amper

Panel boştayken 21 volt verir devreye girince 18 volt.

1 amperlik regülatör işini görür

regülatör giriş akımı neyse çıkışada o akımı verir

mesela 5 voltla telefon şarj edeceksin panelin akımı 0.56 amper regülatör kullanacağın için çıkıştada 0.56

watt = volt x amper = 5 x 0.56 = 2.8 watt

yani panelinden sadece 2.8 watt kullanabildin

ama regülatör yerine küçük bi inverter kullansan 60 miliamperini kayıba versen 5 voltta çıkış akımın yaklaşık 1.95 amper olsa (telefon için bu akım fazla telefon şarjı için en fazla 0.80 1 amper kullanabilirsin) 5 x 1.95 = 9.75 watt

sonuç olarak inverterle panelimizi daha verimli kullanabiliyoruz internetten araştırıp inverter devresi bulabilirsin

genelde regülatör kullanıyorlar ama 10 wattlık panele verdiğin paraya değmez panel 10 wattlık ama 3 wattını anca kullandın . bence değmez

kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri