Güneş paneli

EARTH++

Üye
Merhaba bir sorum olacak resimdeki gibi Kondansatörler 3.3v 50ma ile sırası ile doldurulacak ve sonra tuşlar açılacak ve iletime geçip infrared Ledler yanacak ve güneş paneli elektrik üretecek sorum şu güneş paneli 3.3v 50ma dan fazla akım üretir mi
sketch-1584710201179.jpg

Çünkü güneş ışığının maksimum gücü vardır bu güce ulaştığında yazın öğle vakti, paneliniz de yazan güç ten fazlasını üretmez.
Panel voltajı Voc max voltajını, Panel akımı Isc max akımını geçmez.

Kesmez şöyle düşünmüştüm panel max 12v olsa bir infrared led güneş panelinde 2v üretse iki infrared led 4v üretmez mi

İnfrared led voltaj üretmez.
Ne sormak istediğin anlaşılmadı.

İnfrared led voltaj üretmeyecek zaten güneş ışığı yerine infrared led ışık verecek

Dostum,

Solar paneller uzerine dusen isik enerjisinin %13 ile %17 gibi bir oranda enerjiyi elektrige donusturur. Verimleri cok dusuktur.

Şöyle ornek vereyim fikir acisindan sen panelin onune 100 watt bir lamba ile aydinlatirsan ancak 17 watt guc alirsin.

Benzetme tam yerinde bir benzerme degil simdi bu yoruma itirazlar gelir ben fikir vermek amacıyla ornekledim. Dusundugun sistem malesef çalışmaz urettigin enerji tukettigin enerjiden cok cok dusuk olacaktir.

Bu arada solar paneller kızılötesi isik tayfında nasil calisirlar bilmiyorum. Normal şartlarda en verimli gorunur isik tayfinda calisiyor diye biliyorum amaçta gunes isigindan elektrik elde etmek.

Bir sorum olacak 6v 1Amper ile bir pili şarj ettiğimizde pilde 6v 1Amper olur demi

pil voltajla değil akımla şarz olur. mesela 10 amperlik pili 1 saat 1 amperle şarz edersen 10 da birini şarz atmiş olursun.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,836
Son üye
oguzhankonak

Yeni konular

Geri