güneş paneli ve ekipman fiyatları

rioo

Üye
iyi günler herkese ben 2-3 kw'lık bir güneş enerji sistemi kurmayı düşünüyorum ve evimde gerektiği kadar kullanıp artanı devlete satmak istiyorum.bunun için bana ucuz panel-inventör-regulator -akü satın alabileceğim adresler firmalar önerirseniz sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arastırıp bulucan bende arastırıyorum.. 10 kw/h için 14000 euro fiyat dedi..

iyi günler herkese ben 2-3 kw'lık bir güneş enerji sistemi kurmayı düşünüyorum ve evimde gerektiği kadar kullanıp artanı devlete satmak istiyorum.bunun için bana ucuz panel-inventör-regulator -akü satın alabileceğim adresler firmalar önerirseniz sevinirim
Allah da seni güldürsün :)

15-20 yıllık elektrik faturasını bir seferde öderseniz olur. Yalnız devlete satma işini unutun. Türkiyede henüz mümkün değil.
Sadece evimde kullanayım derseniz yaz aylarında kullanabilirsiniz de kışın ne yaparsınız onu bilmiyorum. Evde kullanmak için de 1000 w.lık panel, 800 Ah. akü grubu, 2 tane 50 amperlik şarj kontrol cihazı, bir adet tam sinüs en az 3000 w.lık inverter gerekli. Artık kabloları, demir çerçeveyi ıvırı zıvırı yazmıyorum.

1000 w. panel 3000 tl.
800 Ah kuru akü 3500 tl.
2 adet şarj kontrol 600 tl.
3000 w. tam sinüs inverter 2000 tl.

Son düzenleme:
Allah selamet versin kardeşim ; hayırlı ramazanlar ; hayırlı çalışmalar :)

Son düzenleme:
Devlete elektrik satacaksan şayet akü almana luzum yok, on grid sistem yapacaksın ve şu an piyasada Watt başına ortalama 1,4 Euro'dan yapılıyor bu iş. Evinin olduğu yeri bana tam olarak söylersen hangi aylarda ne kadar elektirk üretirsin sana detaylı bir çalışma yapabilirim sağlıcakla kal...

evde elektrik üretip satmayı SEF hocam defalarca türkiye de yok die tekrarlıyor. ama panelciler üretip satmak için ayrı fiyat veriyor. bi kaç kişi duydum satış yapan ama gidip bakmadım gerçek mi yalan mı diye.
bu on grid sistemler türkiyede uygulanıyor mu uygulanamıyor mu.. bir bilen cevaplsın..

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri