Güneş paneli ve akü

Bu bulduğunuzun basit bir hesabı var mı paylaşır mısınız?
matematiksel olarak kanun şu 2 artı 2 =4
elektriksel hesap olarak 2 artı 2 = 2
sence bu işte bir yanlışlık yokmu :)
bende yanlışlık var dedim . araştırdım. deneyler yaptım ve sonucun neden böyle olduğunu buldum. Elimde bir sihirli tel yoktur :) ama elimde güzel bir devre var .
bunu Burada paylaşırmıyım diye sorarsan asla paylaşmam. Zaten eninde sonunda birileri bunu bulacak. Bir rus bulur belki.... sizde adamın adını altın harfler ile sitenin başına yazarsınız. Size kolaylıklar diliyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
@guzelyalili, keşke öyle bir şey olsa da kim bulursa bulsa!

Bir zaman benzinli aracım için mıknatıslı yakıt tasarruf sistemi diye bir aparat vardı. Bir arkadaş alıp takmıştı arabasına ve %20-30 gibi tasarruf ettiğini söyleyince, gel sana da alalım dedi. Gittik aldık tabi, satıcı motorun enjektör girişlerine kelepçelerle taktı ama ben bir fark göremedim. Söylenen parola, yakıtın içindeki molekülleri düzenli hale getirip daha iyi yanmasını sağlamakmış. Yani sonradan bunca ar-ge ye sahip milyar dolarlık firmalar yarım litre az yaksın diye yırtınıp dururken, üç kuruşluk düzeneği mi hesaplamayacaklar diye kendime sordum.

2+2 deyince aklıma şu fıkra da geldi, paylaşayım madem;)
Adam firmasına muhasebeci alacakmış, ilan vermiş ve başvuranları mülakata almış.
Birinci kişiye sormuş, 2+2 kaç eder diye? Aday kişi 4 diye cevabı yapıştırmış. Tamam evladım diye göndermiş.
İkinci kişiyi çağırmış, 2+2 kaç eder diye? Aday kişi, bir dakika efendim hesaplayayım diye hesap makinasına davranıp sonucu 4 diye söylemiş. Onu da tamam evladım diye göndermiş.
Üçüncü kişiye aysı soruyu sormuş, 2+2 kaç eder? "Efendim siz kaç isterseniz o eder" deyince aranan muhasebeci bulunmuştu.:p

bende yanlışlık var dedim . araştırdım. deneyler yaptım ve sonucun neden böyle olduğunu buldum. Elimde bir sihirli tel yoktur :) ama elimde güzel bir devre var .
bunu Burada paylaşırmıyım diye sorarsan asla paylaşmam. Zaten eninde sonunda birileri bunu bulacak. Bir rus bulur belki.... sizde adamın adını altın harfler ile sitenin başına yazarsınız. Size kolaylıklar diliyorum.
güzelyalılı kardeşim, sen neden buralarda sürünüyorsun? bizim forum senin gibi büyük bir kişiliği taşıyamaz, bizler elimizde havya tamir etmeyi biliriz, azıcıkta bildiğimiz kitaplarda yazandır. sen gerçekten biz fazlasın...

Cok iyi yaaaa :):):D:D:D

Cumle elektrik ve bilim alemi sayenizde..
üyelik kaydını nasıl siliyoruz burada. yönetici kim acaba 2 defa mail attım üyeliğimin silinmesi için. neden dönüş yapılmadı anlamış değilim. bütün mesajlarımın silinmesini ve üyeliğimin silinmesini talep ettim. hala ses yok. bu konuda kime yazabilirim acaba?

üyelik kaydını nasıl siliyoruz burada. yönetici kim acaba 2 defa mail attım üyeliğimin silinmesi için. neden dönüş yapılmadı anlamış değilim. bütün mesajlarımın silinmesini ve üyeliğimin silinmesini talep ettim. hala ses yok. bu konuda kime yazabilirim acaba?
sitemize girmezsin olur biter, gelene her zaman kapımız açıktır adab-ı muhaşeret kuralları dahilinde, gidene de, güle güle deriz sıkıntı yok

sitemize girmezsin olur biter, gelene her zaman kapımız açıktır adab-ı muhaşeret kuralları dahilinde, gidene de, güle güle deriz sıkıntı yok
mesele o değil... mesajlarımın silinmesini istiyorum.
yani bütün yaptığım yorumların silinmesini istiyorum.
nasıl silinir. o konuyu soruyorum.

bak arkadaş, benim yazdığım mesajlarda silindi, ben bazı kişilere kızdım, bazı kişiler de bana ama biz kin tutmadık, saygı duyduk. silmek istiyorsan 1-her şeye maydanoz olmayacaktın 2- yazdıklarının içine gir düzenle seçeneğinden neyi silmek istiyorsan sil

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri