Güneş Paneli Tamirinin Nasıl Yapıldığını Gösterdiğim videom

Elektrik Üretmeyen 64 adet Güneş Paneli Tamirinin Nasıl Yapıldığını Gösterdiğim sessiz çekimim Video Linke Tıklayın
hepside sağlam sorunsuz çalışıyor bir tanesinde gösterdim diğerlerinde de aynı işlem yapıldı..
izolasyon için ısıya dayanıklı sıvı conta kullanıldı..

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elinize sağlık. Yeni diyot kullanmanız en güzeli olmuş.

Benimde elimde dışarıdan darbe alan bir panelim var. 265 watt. Bu darbe sonucu ön cam kırıldı ve hücrelerden biri yada ikisi kırılarak dağıldı. Bunun tamiri ile ilgili uğraşacağım. Şu an panel elektrik üretiyor aslında ama kırık hücre sıkıntılı ve ön cam tuz buz olduğu için yağmur suyu girdimi panel elektrik üretmiyor. Kırık hücreleri ayırıp by pass edeceğim. Birde Su sızdırmazlığını sağlamam lazım.

Kolay gelsin.

Elinize sağlık. Yeni diyot kullanmanız en güzeli olmuş.

Benimde elimde dışarıdan darbe alan bir panelim var. 265 watt. Bu darbe sonucu ön cam kırıldı ve hücrelerden biri yada ikisi kırılarak dağıldı. Bunun tamiri ile ilgili uğraşacağım. Şu an panel elektrik üretiyor aslında ama kırık hücre sıkıntılı ve ön cam tuz buz olduğu için yağmur suyu girdimi panel elektrik üretmiyor. Kırık hücreleri ayırıp by pass edeceğim. Birde Su sızdırmazlığını sağlamam lazım.

Kolay gelsin.
üst koruması hücreye zarar vermediyse üretimde bir miktar düşme olsa da üretim yapar ancak delinme varsa o kısmı şeffaf silikonla izole ederseniz güç diyotları zarar görmez

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hücrelerden biri kesik kırık. İkinci hücreden emin değilim çünkü üstündeki cam tuz buz olmuş altı net görünmüyor.

Her şekilde bir hücrenin bağlantılarını ayırıp by pass etmem lazım. Sonra üzerinide koruyucu bir katmanla kaplayacağım. Komple paneli.

Benim uğraşım sizinkinden daha zor olacak. Çünkü cam kırık.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri