Güneş paneli sistem arızası

panel ile irtibatı kesip denedim çalıştı yalnız hava burada 2 gündür bulutlu bu havalarda her iki invertör ile de çıkış aldım ama bzaen voltajı kesiyorlar dı her ikisi de. voltajı kestiğinde dikkat ettiğim şey 16,2 volt düşen akü ve invertöre.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ilal hoca, post: 676183, member: 344467"]panel ile irtibatı kesip denedim çalıştı yalnız hava burada 2 gündür bulutlu bu havalarda her iki invertör ile de çıkış aldım ama bzaen voltajı kesiyorlar dı her ikisi de. voltajı kestiğinde dikkat ettiğim şey 16,2 volt düşen akü ve invertöre.[/QUOTE]
Kitapçığında kaçtı 10, 5 ile 16 v muydu çalışma aralığı çok az hata payıda varsa 15, 8 de bile invertörü kapatır regülatörleri incele dediğim gibi 15 v yazan başka bulamazsın

evet çalışma aralığı oydu ama ben bizzat orbüsün izmir deki teknik servisi ile irtibata geçtim bana şunu dedi, 12-13 volt arası voltaj uygulamalısın. evet kitapçık bunu demiyor ama diğer türlü de çalışmıyor.

Solar sistem 11, 5 ile 14.5 arası alışır invertörlerde buna göre çalışır kitapçığa niye yazmışlar probleminyüksek voltaj

Benim sistemimi 5A lik kontrolcü kaldırır mı yoksa 10 A mi olmalı ?

10 dan aşağı olmaz panelin 8, 3 amper civarı amper üretiyor çünkü

arkadaşlar sarj kontrol cıhazlarının gunluk veya aylık olarak sısteme gelen ve sistemin kullandıgı güçleri kayıt edebileni varmıdır ?

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri