Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
aynı sistemden elimde var 2 yıldır kullanıyorum ama sadece yaylada kullandığım için yılda 3 ay falan kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yok
Benim çatıda 80w panel ve iki tane 20ah jel akü var. Sürekli olarak modem ve uydu bağlı. Akşam saat 9 dan sonra da 20metre şerit led yakıyorum. Yani sürekli olarak kullanım söz konusu. Akü almayı düşünüyorum şu sıralar ama sulu akü sürekli kullanımda beni üzer gibi geliyor kararsız kalıyorum.

Bakımsız kuru akü pahalıdır ama en iyisidir. Jel akü daha çok hareketli motor yükü olan sistemler (Özürlü arabası v.s.) için uygun. Sulu akü hiç düşünmeyin zaten.

Benim çatıda 80w panel ve iki tane 20ah jel akü var. Sürekli olarak modem ve uydu bağlı. Akşam saat 9 dan sonra da 20metre şerit led yakıyorum. Yani sürekli olarak kullanım söz konusu. Akü almayı düşünüyorum şu sıralar ama sulu akü sürekli kullanımda beni üzer gibi geliyor kararsız kalıyorum.
dediğin gibi sürekli kullanımda üzebilir çünkü sulu aküler araçlarda kısa süreli marş için dizayn edilmiştir çok fazla şarj deşarj olayında plakalar zarar görür ama bu taraftada ben 2 yıldır kullanıyorum bunun bir garantisi yok sağlam bişey olsun diyorsanız jel veya kuru alın

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri