Güneş enerjisi ve kompanzasyon

hsy1995

Üye
Herkese merhaba. Çalıştığım fabrikaya GES sistemi kuruluyor. GES panosundan gelen ana kablonun mevcut sistemdeki ana dağıtım panosuna akım trafosundan önce veya sonra ( kompanzasyon için ) bağlanması sistemde kompanzasyon ile alakalı ne gibi bir değişiklik yaratır? Tecrübe eden varsa yardımcı olabilir misiniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Herkese merhaba. Çalıştığım fabrikaya GES sistemi kuruluyor. GES panosundan gelen ana kablonun mevcut sistemdeki ana dağıtım panosuna akım trafosundan önce veya sonra ( kompanzasyon için ) bağlanması sistemde kompanzasyon ile alakalı ne gibi bir değişiklik yaratır? Tecrübe eden varsa yardımcı olabilir misiniz?
Hocam merhabalar , 3 adet ges tesisimiz mevcut bunların 2 tanesinin bağlantısı trafonun sekonder uçlarına bağlı, 1 tesiste ag panosunun baralarına bağlı . bahsetteğiniz konu hakkında araştırmalar yaptım deneyimledim. Aslına bakarsanız mevcut kompanzasyonunuzda sıkıntı yoksa hiç bir problem olmuyor, veyahut tesiste tek trafonuz varsa , ama paralelde 5 trafonuz ve 5 ag kompanzasyonunuz olduğunu düşünün (benim öyle ve 2 trafoya ges bağlı sadece ) şebekeye verdiğiniz aktif enerjinizde mevcut kompanzasyonunzda indüktif sorunu yaşıyorsanız şebekeye kapasitif enerji basıyorsunuz. Bunu bilgi amaçlı söyledim. Şöyle bir durum var inventörler güç faktörünü 1 olarak ayarlayıp kendi kompanzasyonunu yapıyor. bunu ges dağıtım panosundaki sayaçtan görebiliyorum. Bu yüzden bi fark göremedim , ama tabi kendi yorumum akım yönü tam tersi olduğu için şebekeye verişte akım trafosu zaten okuma yapmıyor bu yüzden rölede bir değişiklik olmuyor . mantık yürütüyorum çift yönde okuma yapabilen akım trafosu kullanılırsa bu durum nasıl değişir yorumlamak gerekir . ama tavsiye ag panonda boş yerin varsa oraya koyulmalıdır . çünkü ag ana şalterini atlayıp trafoya bağlamak mantıklı değil !!

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri