Güneş Enerjisi ile Ampul ya da Led Yakabilme Devresi Lazım (Öğrenciyim Lise 2)

Merhabalar ben lise 2. sınıf elk. elektronik öğrencisiyim.

Esaslar proje ödevim güneş enerjisi ile ampul ya da led yakmak.
Benim bu devreyi kurmam için hangi malzemeler lazım olur ve devre kurulumu nasıl olabilir? Kısaca özet ya da yararlanabileceğim bir link yollar mısınız?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Selamun aleyküm
Güneş panelinin boyutuna yani kapasitesine göre bir depolama yapmanız beklenir. Şarzlı pil veya kuru küçük akülerden vb tercih etmeniz gerekir.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/elektronik-genel/66494-trafoda-cikisinda-12v-ac-akimi-dc.html
Üst linkte bir doğrultma devresi bulunmakta. Uzman olmayan,güneş paneli elektronik özelliklerini bilmeyen birisi olarak lazım mıdır bilemiyorum.
Bu panelin güneşe dik durması maksimum güneş enerjisini elde etmesini sağlar. Güneşe göre pozisyonunu ayarlayan bir mekanizmaya ihtiyacınız bulunmakta. Bazı trafik lambaları(ledli) bu tip A3 kağıdından belki küçük panellerle çalıştırılmakta. Tabi ledli direk lambalarında da olan bir özellik.

Başarılar dilerim.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri