Güneş Enerjisi _Enerji Dosyası Adlı Derlemelerimden

elektrofizikci

Usta Üye
Gençken üniversite yıllarında çok koştururduk. Sanayi ve işadamları derneğinin Elazığdaki şubesi ilk defa bir şey başlatmıştı, gençlerin enerjisinden faydalanmak üzere gençlik kolu kurmuştu. Bende katılmıştım. Elazığ için çok güzel şeyler yaptığımızı düşünüyorum. İŞGEM i Elazığa biz getirdik, Tüm TUSİAD toplantısını profosyonel destek almaksızın biz düzeneledik v.s v.s.

Bu arada TV ve gazetelerde de yer alıyorduk.

O dönemlerde (2006, ünv 6.sınıftayım :) ) derleme de olsa yapmış olduğum araştırmaları hem nostalji olsun hem belki faydalı olur diye gazeteleri tarayıp sizlerle paylaşıyorum. İlgilenenler resimleri büyütüp okuyabilirler....

eXbdZ3.png

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yalnız ülkemizde güneş enerjisi potansiyeli en yüksek yer doğu ve güneydoğu anadolu değil İçanadolu'nun güneyi; Karapınar ve Karaman bölgeleridir.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri