Güneş enerji sistemleri projeme yardım

recocum

Üye
Benım projem hakkında sıze maddde madde sorularımı derdımı anlatayım..yardımlarınız için şimdiden teşekkur ederım...

1.güneş enerjisi paneli ile dc aküyü şarj etmek iztiyorum.
Bunu nası yapabılırım.
Küçük bir güneş enerjisi panalını nereden temin edebilirim.
Panelle aku arasında ne kullanmam gerek?
Benim amacım...

Akuyu guneş enerjisi ile şarj etmek ve akuyude invertöre baglamak..

Invertör baskı devre şemasını nerenden bulabılırım çalışan bir invertör yapmam gerek..degerlerini nasıl hesablamam gerekıyor ...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tam bilgim olmamakla birlikte;
Bataryanın besleyeceği sisteme göre panel seçimi yapacaksın.
Panel ile Akü arasına Şarj Regülatörü koyman gerekir ki güneş gittiğinde sistem bir anda enerjisiz kalmasın..
Panel temini biraz sıkıntılı bi konu. İnternet üzerinden satın almak en kolay yolu.
İyi akşamlar

Bence panele göre akü seçse iyi olur. Malum, bu güneş enerji panelleri biraz pahalı.

Bilinmeyen bir yola çıkarken bir harita gereksimi duyulur .O yollardan geçerken haritadaki yerleri gördükce sanki ordan daha önce geçmişsiniz gibi hissedesiniz ya .
Buyrun size yol haritanızı .Kolay gelsin

buradaki geri beslemeyi iptal edıcem. atrı bır geri beslem kullanmak istiyorum.cıkısı 500 w -800w nasıl yukseltebılırım trafoyo degerıımı degıstırmem gerek? trafo degerını degıstırdımmı tarnsıstorler deger ler ne olacak bu konuda bılgısı fıkrı oln varmı..

Meanvel marka hazır inverterler var.onları kullanman daha ıyı olur.Motor vs calıstıracaksanız gercek sinüs cıktısı veren invertor kullanmalısınız.

öncelikle güneş paneli temini için nerede yaşadğın önemli eğer istanbulda yaşıyorsan, karaköy ve tahtakale piyasasında biraz daha uygun fiyatlı bulman mümkün, çıkış gücünü artırmaya gelince forumda daha büyük güçte olanları mümkün çünkü bir iki elemanı değiştirmek çıkış trafosunda oynamak tam olarak olumlu bir performans vermiyor(deneyim). örnek verecek olursam, 12 v. 3a. bir akü şarjı için hazır şarj devreli bir sistem yakşalık 30€ dolaylarında karaköy işhanında mevcut. geçen sene bitirme projemde uyguladığım bir sistemdi.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri