Güneş Enerji Panellerini Güneş olmadan AKÜ şarj etmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu arada söyliyeyim, arızalarım, hastalıklarım geçmez, ağrısız sızısız bir de aklım başımda olduğu saatler mutluyum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Socrates, "Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir" demiş. O bile ne çok şey biliyormuş! Bizler de birşeyler öğrenmek için buralardayız.;)
Konunun detaylarını bir endüstri meslek lisesine verdim.
Aslında konuyu burada paylaşacaktım.
Şimdi burada paylaşsam olmaz. Çünkü projeyi verdiğim kişiye büyük bir haksızlık yapmış olurum.
Elimde bu türden 10 yakın proje mevcut.
Ancak her defasında tepki ile karşılaştığım için açıklamaktan da vaz geçiyorum :)
Benim projelerim kesinlikle free enerji lobisiyle ilgili değil :)
Belki benim ile ilgili gözlemleriniz hiç bir şeyden anlamayan biri olarak görünmüş olabilirim.
Size göre yapmış olduğum açıklamalar yanlış sanıyorsunuz. Çoğu zaman bir fikir atıyorum ortaya. Belki daha değişik düşünmenizi sağlamak maksadıyla. Ancak bir türlü de başarılı olamadım sanırım. :)

Sayın @izmirli_m
İmam şafi hazretleri de ilmin yarısı BİLMİYORUM demektir demiş.
Herşeyi bilmek pek iyi olmaz :)
Forumda üyeler ve ziyaretçilerin istifade edeceği faydalı konuların açılması taraftarıyım.
1 kg Demir mi ağır 1 kg pamuk mu misali tartışmalar la forumda faydalı olamazsınız.

Vay be işte eskiden açmış olduğum bir konu ve yediğim fırçalar :D Aslında hep yanlış yapıyormuşum. Ben şimdi bu konuyu açtığımda bir video çekip işte yaptığım güneş paneli budur deseydim bu kadar da tepki almazdım diye düşünüyorum :) Gece çalışan kısmını boş geçiyorum. Normal güneşte çalışan bir panel üretmemiz mümkün mü acaba? Mesela evde bir güneş paneli yapabilirmiyiz? Bu konuda deneyler yapanlar oldu mu?
Birileri bu konuya el atmış sanırım :D

Son düzenleme:
Vay be işte eskiden açmış olduğum bir konu ve yediğim fırçalar :D Aslında hep yanlış yapıyormuşum. Ben şimdi bu konuyu açtığımda bir video çekip işte yaptığım güneş paneli budur deseydim bu kadar da tepki almazdım diye düşünüyorum :) Gece çalışan kısmını boş geçiyorum. Normal güneşte çalışan bir panel üretmemiz mümkün mü acaba? Mesela evde bir güneş paneli yapabilirmiyiz? Bu konuda deneyler yapanlar oldu mu?

Bu tür platformlarda yanlış bilgi paylaşırsanız bol bol fırça yersiniz. Sizde doğru bilgi paylaşın. Milleti yanlış yoneltip günahına girmeyin.

Bana gece enerji üreten panel satışa linki verir misiniz? Haber değil bana ürün linki?

Pişi mi bu evde yapılsın? Başlık başka sonuç başka. Tadında kalsın

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri