Güneş Enerji Panellerini Güneş olmadan AKÜ şarj etmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

izmirli_m

Katılımcı Üye
Herkese Merhabalar.
Yeni bir Konu Açmaya karar verdim. :)
Güneş enerji panellerinin güneş olmadan nasıl şarj edilebileceği konusunu ele almak istedim. Acaba olur mu ?

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
gerek yok ki gündüz güneş olmasa bile havadaki radyasyon panellerin üzerine çok düşük olsa da voltaj verdirir, yeterli midir? tartışılmaz çünkü yeterli değildir.

Sarj olan panel mi akü mü?

Ya da güneş olmadan panellerin şarj etmesi mi?
önce güneş panelleri şarj olur :)
daha sonra şarj olan güneş panelleri Aküleri şarj eder. :)
Öyle değilmi?

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/karanlıkta-enerji-Üreten-güneş-panelleri.115394/
Bu konunun da benim konum ile ilgisi yoktur. şimdiden söyleyeyim yani :)

Arkadaşlar aranızda siteye girmekte cevap yazmakta zorlanan kimse varmı?
Çünkü ben girip cevap yazamıyorum. Bir engelim var ise bunu kaldırsınlar.
Şikayet edin ki benim engelim kalksın :)

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/karanlıkta-enerji-Üreten-güneş-panelleri.115394/
Bu konunun da benim konum ile ilgisi yoktur. şimdiden söyleyeyim yani :)

Arkadaşlar aranızda siteye girmekte cevap yazmakta zorlanan kimse varmı?
Çünkü ben girip cevap yazamıyorum. Bir engelim var ise bunu kaldırsınlar.
Şikayet edin ki benim engelim kalksın :)

Eğer öyle birşey varsa ki sanmıyorum.Allah razı olsun derim.
Bilip bilmeden ortalığı karıştırıyorsun.

Bilerek ortalığı karıştırıyorum merak etmeyin.
Bakalım Nasıl Fikirler ortaya atılacak .
o konu o kadar ilgi çekmiş ki, yorum yapa yapa bir kalmışlar. bir zamanlar devirdaimden free elektrikle uğraştım, aldığım mıktatıslar bana kar kaldı, satıyorum satıyorum hala bitiremedim. elektrik elde edemedim ama levitasyonu başardım. demek ki her gördüğümüze inanmayacağız, her okuduğumuzu da sorgulayacağız. bir de yeşillik olsun diye konu açmayacağız, görüntü kirliliği oluyor da. ilaçlarımı aldığım zaman kafam çalışıyormuş taklidi yapıyor, çenem düştü galiba

o konu o kadar ilgi çekmiş ki, yorum yapa yapa bir kalmışlar. bir zamanlar devirdaimden free elektrikle uğraştım, aldığım mıktatıslar bana kar kaldı, satıyorum satıyorum hala bitiremedim. elektrik elde edemedim ama levitasyonu başardım. demek ki her gördüğümüze inanmayacağız, her okuduğumuzu da sorgulayacağız. bir de yeşillik olsun diye konu açmayacağız, görüntü kirliliği oluyor da. ilaçlarımı aldığım zaman kafam çalışıyormuş taklidi yapıyor, çenem düştü galiba
@paskomya hocam sizinle ufak bir tartışmamız olduktan sonra ben siteye giremez oldum :) sanırım kısıtlı bir durumum var :)
Laf olsun diye konu açmadım.
Bakalım kimler ne biliyor bu konuda.
Kimse bir şey bilmiyor sa yapacak bir şey de yoktur demektir :)

Ha bu arada şunu da belirteyim. Konunun free enerji ile ilgisi de yoktur ayrıca.
Bedavadan Enerji üretiyorum mantığıyla kimse yorum yazmasın.

@paskomya hocam sizinle ufak bir tartışmamız olduktan sonra ben siteye giremez oldum :) sanırım kısıtlı bir durumum var :)
Laf olsun diye konu açmadım.
Bakalım kimler ne biliyor bu konuda.
Kimse bir şey bilmiyor sa yapacak bir şey de yoktur demektir :)
eğer o konuyu açan link içinse ben dahil kimse bir şey bilmiyor. ben de bildiğimi yukarıda yazdım zaten, ara sıra ben de giremiyorum, üye olduğum tek forum bu değil sıkıntı yok. yaşın kaç bilmiyorum ama 56 yaşında biri senin için büyükse bir tavsiye büyüklere biraz saygı göster önce yaşa sonra da bilgiye, hiç kimse her şeyi en iyi bilen değildir.geçmişte yaptıklarımın bedelini ödüyorum aklım artık bana yardımcı olamıyor, sürekli tekliyorum. bazen de alınganlaşıyorum. yarın sen de ihtiyar olunca ne demek istediğimi anlarsın, eskiden makineye format atmak çocuk oyuncağıydı şimdi hangi tuşa basacaktım diye düşünüyorum.

eğer o konuyu açan link içinse ben dahil kimse bir şey bilmiyor. ben de bildiğimi yukarıda yazdım zaten, ara sıra ben de giremiyorum, üye olduğum tek forum bu değil sıkıntı yok. yaşın kaç bilmiyorum ama 56 yaşında biri senin için büyükse bir tavsiye büyüklere biraz saygı göster önce yaşa sonra da bilgiye, hiç kimse her şeyi en iyi bilen değildir.geçmişte yaptıklarımın bedelini ödüyorum aklım artık bana yardımcı olamıyor, sürekli tekliyorum. bazen de alınganlaşıyorum. yarın sen de ihtiyar olunca ne demek istediğimi anlarsın, eskiden makineye format atmak çocuk oyuncağıydı şimdi hangi tuşa basacaktım diye düşünüyorum.
Hocam çok geçmiş olsun . Allah acil şifalar versin.
Aynı dert bende de var.
Bir anda parlarım. O parlaklık ortalığı yakmama neden oluyor.
Kimsenin bilgisini küçümsemek değil maksadım. Kendi bildiklerimi paylaşıyorum.
Benim bildiklerim doğrumu peki.
Belki bana göre doğrudur. Ben bunu kabul ediyorum. Ben yanlış biliyorsam burada yazılanları okuyup düşünüp taşınıp bilgilerimi güncelliyorum.
İllaki her insan her şeyi bilecek diye de bir şey yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri