Gündüz Led Far Tesisatı

Baymonster

Üye
Aracıma motor çalıştığı anda gündüz led farı tesisatı yapmak istiyorum. Şase bağlantı olan tüm (-) kabloları akünün (-) kısmına birleştirip bağlamam mı gerekir? Aracın sigorta bağlantı ucunu nasıl nerden link varsa temin edebilirim? En kolay nasıl bağlarım?

Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 0BEA42CE-C00E-476A-9E3E-45805942524E.png
    0BEA42CE-C00E-476A-9E3E-45805942524E.png
    135.8 KB · Görüntüleme: 68
Aliexpress te gündüz farı devresi satılıyor. Farları taktığımızda da gündüz farkını kısıyor

Burda (+) ve (-) kutbu drekt aküye daha sonra kalan siyah ve kırmızı kabloyu led farların ikisine olacak şekilde bağlayıp beyaz kabloyu motor sigorta kutusundaki 1 nolu pindeki sarı kabloya bağlıyoruz doğru mudur?

motorunuzu ve sigorta kutunuzu ben bilemiyorum doğal olarak. Ama şöyle tarif edeyim: Kırmızı + ve Siyah - uçları direk aküden (yada sigorta kutunuzun her daim 12v hazır olan bir yerinden alarak besleyeceksiniz. Beyaz ucu ise parklar yandığında gerilim girecek şekilde ( mesela park ampulüne gelen 12 V ile) besleyecek siniz.

motorunuzu ve sigorta kutunuzu ben bilemiyorum doğal olarak. Ama şöyle tarif edeyim: Kırmızı + ve Siyah - uçları direk aküden (yada sigorta kutunuzun her daim 12v hazır olan bir yerinden alarak besleyeceksiniz. Beyaz ucu ise parklar yandığında gerilim girecek şekilde ( mesela park ampulüne gelen 12 V ile) besleyecek siniz.

Teşekkür ederim. 2014 Renault Fluence EDC Touch Plus. Modellere göre değişiyor. Bu linkteki alacağım uygun olursa
https://s.click.aliexpress.com/e/bLotqSed

Beyaz yada Sarı Renkli bırakılıyor bu kablo! O beyaz (sarı) kabloyu tam nereye bağlayacağım onu anlayamadım? Motor çalışınca yansın kaptınca sönsün şeklinde yapmak istiyorum

O beyaz (sarı) kabloyu Park Lambalarınıza gelen 12v + var ya, oraya irtibatlandıracaksınız.Siz hava kararınca parkları ( farları) yaktığınız da beyaz kablo Dan gelen 12v gündüz farınızı dimlemeyi tetikleyecek. Nasıl yapacak derseniz onu bilemiyorum. Elektronik bilgim yok. Lakin tecrübe ile sabittir.

Park lambası dediğimiz (kısa farlar demi az yanan lamba ) soketin içinde ikili olan kablo ona uzaşıyor o halde (+) kısmını takacağım. Anladım. Teşekkür ederim. Bir elektrikçiyede sorarım teşekkür ederim ilgi alakanız için. Sağolun.

Kısa far değil. Park lambası ( şoför jargonunda" küçükler" diye adlandırılır). Hani önce onu yakmadan farlar yanmaz. Önlerde " 5 watt T10" diye geçen ampullerdir sizin araçta.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri