Güç yarı iletkenleri

asou68

Üye
Günümüzde güç yarı iletkenlerinin kullanım alanlarını yazarak, bu alanlardan birinde kullanılan güç yarı iletkenleriyle tasarlanmış bir güç aygıtının(güç devresinin)
--Kullanım amacı
--Devrede ne tür güç yarı iletkenin kullanıldığı
--Devrenin çalışma şekjlini yazarak
--Devrenin çalışmasına ait şematik gösterimini yada bağlantı diağramını çiziniz.
Not: Güç aygıtı olarak doğrultmaç, güç kaynağı ve redresör seçmeyin.Bunların dışında güç elektronoği devre elemanlarıyla tasarlanmış her devre olabilir.

Şeklinde bir ödevim var yardımcı olursanız çok makbule geçecek.Şimdiden Teşekkür ederim.

sayın asou68

ödeviniz ile ilgili yardımı bu şekilde isterseniz kimse size yardımcı olmayacaktır. öncelikle ödevinizi kendiniz araştırıp tıkandığınız yerlerde, anlamadığınız yerlerde sorularınızı foruma yazarsanız üyeler bu şekilde daha fazla size yardımcı olacaktır.

Ben Konuyu zaten başka kaynaklardan da araştırıyorum.Buradaki bilgiler bazen çok detaylı olmayabiliyor, ancak bana yön vermesi açısından faydalı olur diye düşünmüştüm.Yaklaşık 20 -30 sayfalık dökümanı amacına yönelik özetleyerek çıkarıyorum. Yoksa amacım inanın kolaycılık değil.Zaten önemli olan bilgiyi ve konuyu öğrenmek diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri