Güç Kaynağının giriş ve çıkış güçleri arasındaki fark

Söylenen söz onemli degil.

Önemli olan doğru söz. Nokta.;););)
Doğrusunu söyledim zaten :)
Benim söylediklerimin doğru olduğunu konu sahibi de anlayacak en sonunda.
UPS aynı zamanda regülatör görevi de görür ama çok fazla da yorum yapmak istemiyorum artık. Yani isterse konu sahibi aküleri başlarını söksün ve ondan sonra Şebeke elektriği ile çalıştırdığı cihazları çalıştırsın bakalım ne olacak o zaman görürüz. Kolay gelsin.

Sizin dediğiniz tamamen termodinamik yasalarına aykırı. Kabul etmem.

Eden varsa buyursun etsin. Sizin kanunlarınızı. :D o_O

Sizin dediğiniz tamamen termodinamik yasalarına aykırı. Kabul etmem.

Eden varsa buyursun etsin. Sizin kanunlarınızı. :D o_O
Benim söylediklerimi okudunuz mu acaba?
Söylediklerimin hiç biri kanunlarınızı çiğnemedi :)
Bence söylediklerimi çok dikkatli bir şekilde okuyun derim.

Ben anlamıyorum. Elbette ups regülatör görevi görüyor. 229 olan ac voltunu , önce dcye çeviriyor sonra acye çevirip 220 volt olarak çıkışa veriyor bunu yaparken de güç harcıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Anlamaya çalıştığımız şey, nasıl oluyorda burada giren güç çıkan güçten düşük oluyor.

Baypass yaptığımda upsin şebekeden çektiği güç 280lere düşüyor. Yani 40 watt kadar inverter güç harcıyor. Ama bu durumda da çıkış gücü 350lerde oluyor.halbuki bypasta, ac-dc dc-ac dönüşümü olmadığı için giren çıkan eşit olmalıydı. Yani güç kaynağı viewpower programı, güç kaynağının çıkış gücünü yanlış gösteriyor.

Yani güç kaynağı viewpower programı, güç kaynağının çıkış gücünü yanlış gösteriyor.
Bu tür ölçümler relatiftir. Yani göreceli olarak ölçülür.
İzleme için hassas ölçüm sistemi konulmaz. Hassas ölçüm sistemlerinin maliyeti pahalıdır.
Çıkış gücünü de iyi bir wattmetre ile ölçebilirsin.
UPS in tam sinüs ise ölçtüğün tüm değerler doğru çıkacaktır.
Zaten ölçmüş olduğun 40W lık fark sana yükünün gerçek gücünü ifade ediyor.
Yani senin PC ler toplamda 280W güç çekiyormuş.
https://www.tuncmatik.com/dosya/Newtwch_Pro-1-2-3KVA_KK.pdf

Ben anlamıyorum. Elbette ups regülatör görevi görüyor. 229 olan ac voltunu , önce dcye çeviriyor sonra acye çevirip 220 volt olarak çıkışa veriyor bunu yaparken de güç harcıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Anlamaya çalıştığımız şey, nasıl oluyorda burada giren güç çıkan güçten düşük oluyor.

Baypass yaptığımda upsin şebekeden çektiği güç 280lere düşüyor. Yani 40 watt kadar inverter güç harcıyor. Ama bu durumda da çıkış gücü 350lerde oluyor.halbuki bypasta, ac-dc dc-ac dönüşümü olmadığı için giren çıkan eşit olmalıydı. Yani güç kaynağı viewpower programı, güç kaynağının çıkış gücünü yanlış gösteriyor.

Girişi ne ile ölçüyorsunuz ? Çıkışı ne ile ölçüyorsunuz?
Akülerden alıyor.
Girişteki tüketim ile çıkıştaki tüketim farklı olur zaten. Gayet normal bir durum bu.
Çıkışta kullandığınız cihazların çıkartıp bir adet ampul takarsanız mesala 40 watt diyelim çıkış 40 watt gösterir.
@kesmez ustam sizde baktınız bu konuya siz ne düşünüyorsunuz acaba?

Hani okudunuzmu diye sordunuz yaa :) okudum ve çok gülmüştüm. :D :D:D

Sırf siz sordunuz diye yazıyorum. Yoksa ne parmaklarımı yorarım nede klavyemi eskitirim.

Hangi sivri zekalı akıllı ups üreticisi ürettiği ups aynı anda hem şebekeden enerji çekip yaa dur birazınıda aküden harcayayım der? Şebeke jeneratörleri yorulmasın azda aküden kullanayım. Yazıktır diyor?

Hangi sivri zekalı mühendis şebeke gerilimi varken aküden alır? hem bu aküleri neden koymuşlarki allah allah acaba elektrik yokken kullanmak için olmasın. Sizin dediğinize göre şebeke varken bir kısmını şebekeden bir kısmınıda aküden kullanıyor.

Valla bravo siz bu olayı çözmüşsünüz.

Son düzenleme:
Girişi ne ile ölçüyorsunuz ? Çıkışı ne ile ölçüyorsunuz?

Hani okudunuzmu diye sordunuz yaa :) okudum ve çok gülmüştüm. :D :D:D

Sırf siz sordunuz diye yazıyorum. Yoksa ne parmaklarımı yorarım nede klavyemi eskitirim.

Hangi sivri zekalı akıllı ups üreticisi ürettiği ups aynı anda hem şebekeden enerji çekip yaa dur birazınıda aküden harcayayım der? Şebeke jeneratörleri yorulmasın azda aküden kullanayım. Yazıktır diyor?

Hangi sivri zekalı mühendis şebeke gerilimi varken aküden alır? hem bu aküleri neden koymuşlarki allah allah acaba elektrik yokken kullanmak için olmasın. Sizin dediğinize göre şebeke varken bir kısmını şebekeden bir kısmınıda aküden kullanıyor.

Valla bravo siz bu olayı çözmüşsünüz.
Bende size şu anda çok gülüyorum. Biliyorum parmaklarıma yazık ama cevap vermeden de olmaz.
Ups cihazının modları vardır.
Ups regüle modda çalıştığında elektrik voltajında bir değişim olursa eğer akülerden beslenir. Bilmiyorsunuz. Tek derdiniz bana laf sokmak :)
Neyse konu takibini bırakıyorum. Kolay gelsin.....

Güle güle.

ups regüle moduna geçtiğinde çın çın uyarır sanırım. Ekranda regüle modunda olduğunu belirtiyormu şu an arkadaşımızın eklediği resimlerde.

Gerçi okumayacaksınız ama :D :D :D

Size laf sokmak bana büyük bir zevk veriyor. Çünkü haklı olmadığınızı anlatıyorum.

byeee

Olay basit aslında, bazı arkadaşlar ısrar etse de ilk sorudaki resimde her şey ortada. Yazılım görsellikle destekleniyor. Tekrar okumak gerekmiyor. Yanlış gördüğümüzde yanlış söylendiğini söylemekten vaz geçmeyeceiz.

Neyse bahsettiğim gibi girişinizi ölçtünüz çıkışı da ölçün, Sn. @Mr_YAMYAM Ustamın dediği gibi bypas modda da çıkışı ölçün isterseniz veya sisteminizi ups ten çıkarıp normal çalışmadaki tüketimini ölçün görün.

Olay basit aslında, bazı arkadaşlar ısrar etse de ilk sorudaki resimde her şey ortada. Yazılım görsellikle destekleniyor. Tekrar okumak gerekmiyor. Yanlış gördüğümüzde yanlış söylendiğini söylemekten vaz geçmeyeceiz.

Neyse bahsettiğim gibi girişinizi ölçtünüz çıkışı da ölçün, Sn. @Mr_YAMYAM Ustamın dediği gibi bypas modda da çıkışı ölçün isterseniz veya sisteminizi ups ten çıkarıp normal çalışmadaki tüketimini ölçün görün.
Evet engüzeli bu şekilde. Yarın şunu yapacağım.
1-) bypass modda güç kaynağının çıkışı bilgisayarda kaç görünüyor buna bakacağım.
2-) kgk nın 2 prizindeki yükleri çoklu prize bağlayacağım. Bu çoklu prize giden güce bakacağım. Aradaki fark, kgk viewpower programının yaptığı yanlış ölçüm kadar olacak.

Çünkü bypassda inverter-regülatör devrede olmadığı için kgkye giren ve çıkan güçlerin eşit olması gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri