güç kaynağı

orhan16

Üye
0-24v dc güç kaynağı var elımde iki adet şerid led bağlıyorum veya 1 tane 2dk 3 dk sonra ısınmaya başlıyor güç kaynağın sağ köşesindekı +VADj yazıyor ordan kontrol kalemı ıle ceviriyoruum led'lerın ışığında değişme gözukmuyor +VADJ ne işe yarıyor plastık vıda gib birsey var cevırıyorum saga sola ledlerın parlaklıgı aynı yardımcı olursanınz sevınırım Şimdiden Teşekkurler :)

Sanıyorum smps beslemeden bahsediyorsunuz.+VADJ (voltage adjust) voltaj ayarı anlamına gelir.24-28v arası ayar yapılabilir anlamında.
sizin ısınma sorunu voltaj ile değil sanırım akım ile alakalı bir durum.besleme devresi üzerindeki teknik bilgi etiketinde akımı ve gücü hakkında bilgi olması lazım.amper metre ile ledlerin çektiği akımı tespit edip beslemenin akımı ile karşılaştırın.muhtemelen beslemenin akımı yetersiz geliyordur.varsa foto yükleyin.

Merhabalar, kullandığım bir pano içerisinde Omron marka 2,5a 24V güç kaynağı var pano karanlık bir ortamda, içerisini aydınlatma amaçlı şerit led bağlamayı düşünüyorum standart bir şerit led bağladığımda aynı güç kaynağı üzerine bağlı plcde bir problem olur mu aksaklık vs.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri