Güç Kaynağı

haraket123

Üye
Öncelikle Selamün Aleyküm,
İnternette çok araştırdım ama bulamadım var olan devrelerin çalışıp çalışmadığı belli değil kimse net bişey yazmamış bende konuyu buraya taşımak istedim. Bir güç kaynağı devresi yapmam lazım devre 24 volt ve 5A çıkış verebilmeli (voltaj ve amper ayarlı)bunun için hangi malzemeler lazım ve isisde devre programını çizip yollarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

LM2576-ADJ anahtarlamalı güç kaynağı entegresidir. girişine 40vdc ye kadar uygulayabilirsiniz.
devre açık şeması datasheet inde mevcut. fakat 3A dir. anahtarlamalı olması avantajdır ısı olarak enerji kaybınız çok az olacağı gibi entegre diğer adjustable seri regülatorlere göre çok az ısınır. bobin seçiminde 3A bobin kullanmalısınız.

Devre şeması fln paylaşsaydınız iyi olurdu yabancıyım konulara....

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet2/0/01pa5s48tr4qf4wz3sj8kk6cadyy.pdf bu linkteki 19 sayfada ADJ uzantılı entegreyı kullan 5 nci bacaktan akim kontrollu anahtarlama yapabılırsın ayarladığın akim uzerıne çıkınca çıkışı kapatabılırsın yanlız yanlış anlama bunu yapmak için bıraz tecrube gerekır şema gonderemıyorum ben gerçi şema zaten var kolay gelsın

Devre şeması fln paylaşsaydınız iyi olurdu yabancıyım konulara....

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri