Güç kaynağı problemi

zanax

Üye
S.A Arkadaşlar; hayılrı pazarlar cümleten ,
şimdi elimde 2 tane 12 v DC lik 0.33 amperlik fan var . ben bunları sıcak havalrda soğutma amaçlı kullanıyorum bayada işe yarıyor.. fakat gç kaynağı sıkıntım var. şöyleki ben bu fanlara 2 tane ayrı ayrı adaptör takıyrum ama istediğim gibi pekde randıman alamıyorum sizce bunların ikisinide besleyecek sorunsuz bir şekilde nasıl bir trafo almalıyım yardımcı olursanız çoks eviniirm ....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yav arkadaşlar koskoc forumda şunun ne oludğunu bilen bir tek Allahın kulu yok mu ???

220/12 Dc 1,5 A güç kaynağı al gitsin illa trafomu alıp ben doğrultacağım diyorsanda en basiti çıkma bir halojen ampul trafosu al 50w 4.2 A işini görür

çıkma felan deil hocam bana normal bir trafo lazım ayrıca bir tane de doğrulştma dveresi lazım ...

12 volt 15 watt trafo
kbpc 3510 köprü diyot.
35 Volt 4700uF elektrolitik kondansatör.
Bunlar yeterli olur.

saol alper hocam ama bu deidklerinini çzilmiş pcb si olsaydı daha iyi olurdu ... :(

Çizim gerektirecek kadar karışık değil.Zaten kbpc3510 köprü diyot bağlantısı pcb üzerine montaja uygun değil ancak serbest olarak bağlantısı kolay olduğundan pcb gerek yoktur.
Elektrolitik kondansatörüde kutuplarına dikkat ederek köprü diyot çıkışlarına bağlayacaksınız.

kbpc3510 bu eleman şart değil hocam bunun yerine normal düz bir tane köprü diyot bağla olsun öyle çok fazla akım çekecek işler yapmıyacam ben ?

KBL 406 kullanabilirsiniz.

20 25 watt 220/12 ac trafonun çıkışına en basit köprü diot tak çıkışına öle 4700 mF kondansatöre gerek yok en fazla 2200 mF yeterli olacaktır.sonuçta basit 2 adet fan çalışacak.her biri 0.33 amper toplam .66 amper eder atla deve değilki.sen yaparsın.ha girişe çıkışa sigorta koymayı unutma

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri