Güç kaynağı devrem

Sayın Toyer eğer öyle diyorsanız yarın Konya sokaktan onları da Alıp hepsini değiştireyim

Hepsine bakmak lazım Haldun Bey, Q4' ü değiştirdiniz zaten. Bundan sonra öncelikle Q2 ye bakın, onuda değiştirerek deneyin. Olmazsa geri beslemeyi devre dışı bırakıp deneyin.

Saygılarımla....

ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1481266192.922913.jpg
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1481266210.441346.jpg

Günaydın , malum devreyi cebime koydum işyerine geldim . Amacım öğle Arasında Konya sokağa gidip ne var ne yok yenisini alayım elemanların diye. Ve bu devre ,en son resimde görüleceği üzere masamın üzerinde öğle saatini beklerken...... Aniden bir şey dikkatimi çekti. Yan yana olan Akım ve Gerilim ayar potansiyometrelerine giden soketlerin Akım için olanının orta bacağı aşağı karta lehimli değildi , çektim çıktı geldi.

Sorum şu sizlere ; beni kaç gündür uğraştıran arıza yüksek ihtimal bu mudur ? Yine de Konya sokağa gideyim mi? Yoksa hafta sonu sözkonusu bacağı lehimleyip kontrol mu edeyim.

Bu vesile ile
Şu ana kadar sorunuma ilgi Gösteren kardeşlerime çok teşekkür ederim .

ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1481266312.767047.jpg

sorunuzun cevabını bilmiyorum ama elektrik gidip geldikten sonra o bacagın yerinden kopma ihtimalini düşünemiyorum :)

Doğrusu bende düşünemiyorum :) . Ama bu uç kopuk ise aynı arızayı mı yapar yoksa.akım ayarlamaz ama maksimum Akım verir mi. Onunla ilgili görüşünüz nedir ?
Cevabınıza göre ya malzeme almaya gideceğim ya da lehimleyip deneyeceğim

Son düzenleme:
ucun baglandıgı yer neresi tam olarak şemaya göre

Hakkınızı helal edin vallaha , ihtiyarlık zor iş , aynı 3 ucun Sağdaki de kart üzerinden yolu kalkmış . Bunu da görebilmem saatler Aldı ya ne diyeyim :) :)

Zor soru sordunuz bana sayın Toyer :) o Yüzden ben şemayı koymuştum buraya

SONUÇ : ne yaptıysam olmadı . Kaldırıp attım . Ali amcama :) bir tane daha sipariş ettim . Dolar kuru çıkmasına rağmen ₺ bazında ucuzlamış ,20₺ .Gelmesi bir Ay'ı alır . Sağlık olsun .vakit ayıran Kardeşlere teşekkürler

SONUÇ : ne yaptıysam olmadı . Kaldırıp attım . Ali amcama :) bir tane daha sipariş ettim . Dolar kuru çıkmasına rağmen ₺ bazında ucuzlamış ,20₺ .Gelmesi bir Ay'ı alır . Sağlık olsun .vakit ayıran Kardeşlere teşekkürler
En iyisini yapmışsınız, malzeme elinizin altında olsa tek tek deneyebilirsiniz ama hergün git gel uzun iş.

Ben sizin yerinizde olsam L200 ile yapılmış devrelere de bakarım Haldun Hocam. Kendi başınıza yapabilirsiniz.

Saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri