Güç Kaynağı çıkışının hassas olması

Gece internetten baktım. Tanesi 7.5 tl 25tl civarı fiyatlar var istanbulda.
Telefon ile arasam hepisi garanti verir malına.
Gelde güven. Az değil ki 6-7 tane almayı düşünüyorum.
Bara konusunda tavsiyenize teşekkürlerimi belirtirken.

Bu izolatörler termal plastiklerde Pembe renk önemlimi? Genelde gri oluyorlar.
Slikon gress gerekmiyor yani?
Bilgi için Sağolun

lm2576-33 kullanıyorum. Beslemesi 24V olduğu için 7833 kullanamadım çünkü çok ısınıyor. Malesef güç elektroniği konusunda kötüyüm. lm2576 nın datasheetteki devresini kullanıyorum.Bu şemaya bir şeyler ekleyip voltajı daha stabil hale getirmenin bir yolu var mı bilmiyorum. ADC ölçümünü ads1115 ile 15 bitlik alıyorum.Birde hx711 de olacak.Genel olarak ölçüm yapan bir devre olacak. Kaynak üzerinde fazla bir yük yok.
Ekli dosyayı görüntüle 56827
Adc çözünürlüğü ile ilgili bir konu olmuştu forumda bir kaç ay önce. Şimdi mobildeyim akşama link yazarım inş.
O konuyu okumanı tavsiye ederim.

Mavi mor ya da yeşilimsi bile olabilir. Rengi hiç önemli değil.
Önemli olan ısıyı iletebilmesidir.
Bak benim MJ lerin vesikalıkları.
MJ.jpg

Bu markanın aynısından bulabilirsen 30TL deseler de al.

Kıskan butonu olmayınca, beğen butonu ile idare ettik. Güle güle kullanın.

Kıskan butonu olmayınca, beğen butonu ile idare ettik. Güle güle kullanın.
Kıskanmaya gerek yok ki :D
Angarada olsaydın oturur birlikte yapardık. Birçok arkadaşım için yaptım bu devreden.
Belki bilirsin, telsizciliğin moda olduğu 1990 lı yıllarda bu tür güç kaynakları çok rağbet görüyordu.
Hem kendi telsiz sistemim için hem de arkadaşlarım için yapmış, keyfini sürmüştük.
Yine hurdacılar sitesinden temin etmiş olduğum ve 175MHz lerde çalışan TAKOZ adı verilen aleti modifiye edip, 27MHz halk bandında çalışacak şekilde geliştirmiştim.
200W civarı ERP anten çıkış gücü verebilen bu takozu besleyebilmek için de 25A lik bir güç kaynağı yapmış idim.
Hala köyde yatıyor biryerlerde :D
Ankaraya 160Km uzaklıktaki köyümüzden Ankaradaki telsizci arkadaşlar ile görüşebilmenin zevki bir başka idi.

bu linkteki problemli arkadaşta benim :):):) oradan buraya çok mesafe kat ettim.Sizlere çok teşekkür ederim. Orada bahsettiğiniz işlemler üzerine birde yazılımda kalman filtresi uyguladım yemede yanında yat oldu. Fakat şimdi lineer cetvelin 0.001 mm hassasiyette olanıyla uğraşıyorum.(önceki 0.01mm idi) 0.001 mm de fena okumuyorum ama yinede tam istediğim gibi değil. Güç elektroniğinde zayıf olduğum için işin güç kaynağı kısmıyla uğraşmadan bu işi nasıl hallederim den buraya geldim.Tavsiyelerinizi yine uygulamaya çalışıp sonuçları dönmeye çalışacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri