güç kablosu neden shield li?

halhal

Üye
merhaba
robot eksen motorlarının güç kabloları neden shield li?
olmaması herhangi bir problem yaratır mi

Robot motorları hız kontrol sürücüleri ile çalışmaktadır. Parazıt yaymaması, diğer elektronık devrelere zarar vermemesi etkilememesi için ekranlı yaplır. Aslında, tüm hız kontrolle çalışan motor kablolarının ekranlı olması tavsiye edilir, ama uyan pek olmaz.

u
etkilememesi için ekranlı yaplır. Aslında, tüm hız kontrolle çalışan motor kablolarının ekranlı olması tavsiye edilir, ama uyan
sinyal kabloları zırhlı oluyor. yeterli gelmediğinden emin miyiz hocam? ciddi bir maliyet soz konusu. gerekiyorsa o başka tabi. ben şuana kadar sinyal kablosu izoleli ise bir problem görmedim. yaşayan var mi

Analog bilgi taşıyan kablolar, yüksek akım taşıyan kabloların yanından geçerse problem kaçınılmaz oluyor. Pek çok kez yaşadım. profibus vb haberleşme kabloları ekranlı olsa dahi pek bi işe yaramıyor. Ayırmak lazım. Dijital sinyal taşıyan kablolarda çok fazla sıkıntı olmuyor ama yinede güç kablolarından ayırmak lazım. Birde dediğiniz gibi motorlar frekans ile kontrol ediliyorsa ekranlı kablo kullanmak gerekiyor.Çünki diğer kablolardan etkileniyorlar, ekranın görevi dışardan gelen manyetik akıları absorbe ederek içeri geçmesini engeller ve toprağa iletir.İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri