güç elektroniği projem:(

ieeegirl88

Üye
merhaba arkadaslar, son sınıf elektrik-elektronik muhendisligi ogrencisiyim.

güç elektronigi dersinde proje verdiler. PI kontollü fpga tabanlı buck converter benim konum:(
ama hocam eger bunu yapamazsan "mikrodenetleyici tabanlı tek fazlı kare dalga benzeri ac gerilim üreten dc/ac cevirici" de yapabilirsin dedi

güç elektronigiyle aram pek iyi degil o yüzden ikisini de bir türlü yapamıyorum. proteus programında çizilmesi lazımmıs, bilenler icin zaten cok kolay bir seydir. yardım ederseniz cok sevinirim, cok fazla bunaldım finaller ve projelerden birisi yardım ederse gercekten cok rahatlıcam.tesekkurler

Son düzenleme:
Projenin can alici kismi guc elektronigi ile ilgili kismi degilki.

Sistemin kalbi FPGA PI kontrol unitesi. Sen o kismi hallet guc katinin tasarlanmasinda tam destek veririm.

Projenin can alici kismi guc elektronigi ile ilgili kismi degilki.

Sistemin kalbi FPGA PI kontrol unitesi. Sen o kismi hallet guc katinin tasarlanmasinda tam destek veririm.

orayı halledemiyorum malesef, o konuyla ilgili bilgim yok denecek kadar az ve bir sürü finalim odevim ve baska projelerim var cok sıkıstım :(

O zaman odev konunu degistir. Cunku bu proje agir sayilir.

FPGA zaten basli basina bir konu. PI kontrol da oyle. Buna bir de guc elektronigini eklersen is iyice dallanip budaklanacak.

Bu projeyi hakkiyla yapabilirsen alacagin diplomayi hakedersin. Sagdan soldan alinacak yardimlarla olacak is degil.

diger derslerdeki projeleri yapıyorum zaten ama malesef guc elektronigi ile aram cok kötü o yüzden yapamıyorum

diger konu da mikrodenetleyici tabanlı tek fazlı kare dalga benzeri ac gerilim üreten dc/ac cevirici

Bende üni de FPGA ile ASM hız kontrolü ile bir süre uğraşmıştım. Fazla zamanın yok gibi görünüyor. FPGA hakkında bilgin yoksa bu konuyla daha fazla uğraşmadan konunu değiştirmeni öneririm. DC/AC çevirici için microchip in uygulama notlarına bir gözat. Bununla ilgili bir uygulama notu hatırlıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri