Güç Artışı/Düşümü Projeleri

zck07

Katılımcı Üye
1- )Sözleşme gücünden çok daha düşük güç tüketimine sahip kullanıcılarının güç düşümü yapma zorunluluğu var mıdır?
2-)Güç düşümü projelerine neden ihtiyaç duyulur ?

Anlaşma gücü 71,22 kW , demandı 5,4kW olan tüketiciye güç düşümü yapmalısın denilmiş? Ne alaka anlayamadım.Bu tüketicinin aylık endeksleri 912.780 aktif 247.620 reaktif . 75 lira indüktiften ceza yemiş. Buna istinaden güç düşümü istemiş olabilirler mi ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kompanzasyon sistemindeki kusurların düzeltilmesine rağmen güç düşümü projesi hazırlamaya gerek var mı?Teknik açıdan ,sözleşme gücünün yüksek olmasındaki dezavantaj ne olabilir?

bence kompanzasyon ile ilgilendiğiniz sürece cezaya girmedikçe sorun olmaz.
sözleşme gücü varsın yüksek olsun. şimdi ihtiyaç yok diye düşüreceksiniz proje v.s. masraf yapacaksınız.
yarın yine yüksek güç lazım olduğunda tekrar sözleşme gücünü yükseltmek için bi daha masraf yapacaksınız.

1- )Sözleşme gücünden çok daha düşük güç tüketimine sahip kullanıcılarının güç düşümü yapma zorunluluğu var mıdır?
2-)Güç düşümü projelerine neden ihtiyaç duyulur ?

Anlaşma gücü 71,22 kW , demandı 5,4kW olan tüketiciye güç düşümü yapmalısın denilmiş? Ne alaka anlayamadım.Bu tüketicinin aylık endeksleri 912.780 aktif 247.620 reaktif . 75 lira indüktiften ceza yemiş. Buna istinaden güç düşümü istemiş olabilirler mi ?
Bağlantı gücünüzün %20'yi aşması durumunda elektrik dağıtım firması tarafından tarafınıza bildiri yapılır güç artırımı ile ilgili 15 gün içerisinde işletmemize tadilat projesi ile başvuru yapınız diye.
Bu bir zorunluluktur.
Ama anlaşma gücünüzü demanta göre değerlendirip düşürme yapmanız zorunlu değildir.

Tüketici bize durumu anlatırken bir zorunluluk var gibi aks ettirdiğinden dolayı sizlere danışmak için konu açma gereği duymuştum.Mevcut kompanzasyon panosu kullanılmadıgı ve güç tüketiminin düsük olmasından dolayı mevcut x5 sayacını yeni proje çizip aktif sayaç ile değiştireceğiz.Kompanzasyon panosunuda elden çıkarmak istiyorlar.Konu açıklığa kavuşmuş oldu.Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri