mrtorque

Üye
merhaba sayın arkadaşlar
monitörümün çektiği watt'ı ölçmek istiyorum
ölçü aletini AC Watt kademesine getirip pensampermetreyi faz kablosına kilitliyorum daha sonra kırmızı probu faz kablosuna siyah probu nötr kablosuna dokunduruyorum ama bir değer okuyamıyorum yanlışlığı nerede yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
mrb arkadaşım.probları değdirerek wattı okuyamasın.faz hangi kablo ise o kabloyu clambın içine alman gerekiyor.çektiği gücü amper cinsinden bulup.formülünü kullanarak kaç watt çektiğini bulabilirsin.örneğin monitör 1 amper çekiyor ise 1*220=220 wattır

cevabın için teşekkür ederim
kullanma klavuzunda diyorki
gücünü ölçmek istediğin kabloya pensampermetreyi takın probları da ölçmek istediğiniz kaynağa bağlayın diyor

clamb kablodan geçen akımı AMPER cinsinden ölçer..kullandığınız ölçü aleti WATTMETRE-PENSAMPERMETRE tahminimce.model adını verirmisiniz

cevabın için teşekkür ederim
kullanma klavuzunda diyorki
gücünü ölçmek istediğin kabloya pensampermetreyi takın probları da ölçmek istediğiniz kaynağa bağlayın diyor

Sanırım akımı pens kısmından okuyup, problarlada gerilimi okuyup güç formülünü otomatik hesaplayan bir alet.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri