Gösterge led değişimi (yardım)

Alpaslan55

Üye
Arkadaşlar 2000 model kango aracım led ışıklarını maviye çevirmek istedim yalnız ledleri bagladigimda kırmızı ile işaretlediğim yerler yanmıyor nedeni nedir lütfen yardim

Ekli dosyalar

• IMG-20210606-WA0001.jpg
    IMG-20210606-WA0001.jpg
    244.7 KB · Görüntüleme: 28
LED'ler DC12 volt'luk mu yoksa seri direnç üzerinden mi sürülüyorlar ve bu şekilde haricen yakmayı denediniz mi? Ters lehimleme de yapılmış olabilir. Mevcut olanlarla artı eksi taraflarını kontrol etmeliydiniz.

sen mi değiştirdin? yoksa başkası mı? eğer sen yaptıysan teker teker ölçeceksin doğru kutupları bulacaksın söküp tekrar takacaksın. doğru kutuplarda ise yanmıyorsa çalışma voltajlarını kontrol edeceksin gerekirse uygun voltaj için direnç takviyesi yapılacak. eğer başkası taktıysa götür düzeltsin.

LED'ler DC12 volt'luk mu yoksa seri direnç üzerinden mi sürülüyorlar ve bu şekilde haricen yakmayı denediniz mi? Ters lehimleme de yapılmış olabilir. Mevcut olanlarla artı eksi taraflarını kontrol etmeliydiniz.
İlk basta ters lehimleme yapıldı sonra düzeltildi 2 yer yanıyor diğer yerler yanmiyor

ledler naziktirler ters voltajda yanmış olabilirler ve aralarında seri bağlantı varsa örnek 12 led 7. led arızalı diğerleri de yanmaz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri