Görseldeki motoru akü ile çalıştırma

omerazsew

Üye
Selamlar bu motoru invertör aracılığı ile aküyle çalıştırmak istiyorum , esas amacım basit bir elektrikli araç yapabilmek neler gerekli olur invertör , akü , sürücü vs . not , lütfen hemen olmaz diyerek kestirip atmayın neler yapılabilir yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 20190608_000953.jpg
    20190608_000953.jpg
    373.8 KB · Görüntüleme: 43
  • 20190608_001004.jpg
    20190608_001004.jpg
    342.7 KB · Görüntüleme: 44
  • 20190608_000958.jpg
    20190608_000958.jpg
    372.8 KB · Görüntüleme: 37
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kolay gelsin motorun 380/220 AC akü ile çalıştırabilmen için Dc yi AC ye çevirmen lazım çevirdin elindeki motoru çalıştırdın diyelim bu motor ile elektirk üretip başka bir motoru çalıştırman lazım
bunun yanında akü bitmemesi içinde aküyü şarj edebileceğin bir devre kurman lazım
tabi bununlarla birlikte bir sürü hesap yapmak gerekiyor ne kdar elektik üreteceğin akünün gücü yetecek mi invertör demişsin sen hızını ayarlamaya çalışıyorsun ama bu en son olucak iş önce tekeri elindeki malzemeler ile döndürmen lazım sonra hız ayarı fren nasıl yapabileceğin bununla beraber mekanik işleri falan falan...

benim size kısaca düşüncelerimi aktardım hatalarım olabilir yorum gelirse bende öğrenirim .

yani imkanın vaktin varsa olabilir elin adamı yapıyorsa biz niye yapmayalım

sürçü lisan ettiysek af ola

Son düzenleme:
arkadaşım bu motor anladığım kadarıyla 1,5 kw üçgen bağlalantı ile 220 de yıldız bağlantı ile 380 de çalışıyor.inverterle çalıştırırsın çalıştırırsında ne kadar km yaparsın, aynı güçte hatta daha güçlü tekerlek motorlar var bunların hepsi hall sensörle ve sürücüyle çalışır ve kullanımı daha kolaydır. uygun bir şase ile bir prototip oluştura bilirsin fakat hem ekonomik hem de verimlililk konusunda umutsuzum (bu motor ile)

Selamlar bu motoru invertör aracılığı ile aküyle çalıştırmak istiyorum , esas amacım basit bir elektrikli araç yapabilmek neler gerekli olur invertör , akü , sürücü vs . not , lütfen hemen olmaz diyerek kestirip atmayın neler yapılabilir yardımcı olursanız sevinirim

Olamaz diye bir şey yoktur ama masrafa katlanarak çalışma ve zaman ayırarak uğraşarak ölür ben bir güvenlik cihazı yaptım biber gazı sıkıyor ama çok uğraştım ve 6 yıl önce 6 bin tl harcadim daha geliştirebilirim bir cihazı sıfırdan kendin yaptığın zaman ilk cihaz çok para gider sana başarılar dilerim kolay gelsin senin yapacağınsistemle bilgi sahibi değilim kusura bakma

Ekli dosyalar

• 2014-02-04-003(1).jpg
    2014-02-04-003(1).jpg
    209.2 KB · Görüntüleme: 15
Olamaz diye bir şey yoktur ama masrafa katlanarak çalışma ve zaman ayırarak uğraşarak ölür ben bir güvenlik cihazı yaptım biber gazı sıkıyor ama çok uğraştım ve 6 yıl önce 6 bin tl harcadim daha geliştirebilirim bir cihazı sıfırdan kendin yaptığın zaman ilk cihaz çok para gider sana başarılar dilerim kolay gelsin senin yapacağınsistemle bilgi sahibi değilim kusura bakma

ellerinize sağlık hocam, kullanmak zorunda kalmazsınız umarım, biber gazını koridora mı sıkıyor çok gaz gerekmez mi, birde tepede telefon görünüyor, ev sahibine sms de atıyor galiba..

ellerinize sağlık hocam, kullanmak zorunda kalmazsınız umarım, biber gazını koridora mı sıkıyor çok gaz gerekmez mi, birde tepede telefon görünüyor, ev sahibine sms de atıyor galiba..

Hem sms atar hem de kayıtlı numarayı arar ama çok kapı ve resmi kürüm dolaştım destek bulamadım daha geliştirebilirim ve başka buluşlarda vardır bende madiyetten dolayı bir şey yapamadim inşallah sen yaparsın elinden tutan ölür başarılar dilerim

Hem sms atar hem de kayıtlı numarayı arar ama çok kapı ve resmi kürüm dolaştım destek bulamadım daha geliştirebilirim ve başka buluşlarda vardır bende madiyetten dolayı bir şey yapamadim inşallah sen yaparsın elinden tutan ölür başarılar dilerim

sağolun hocam ama yapacağımdan değil, siren sms falan hepsinde var, ama güzel düşünmüşsünüz ortama gaz salıp gelenleri yıldırma fikri güzelmiş o yüzden tebrik etmek istedim, keşke zamanında destek bulabilseymişsiniz, belkide vaz geçmeyip şimdilerde tekrar başvurular yapabilirsiniz..

görseldeki motoru akü ve invertör ile çalıştırabilmek için neler gerekli , ayrıca hız ayarı için , elimde beş adet 12 v 60 ah akü mevcut , hangi invertör ve hangi hız ayarlayıcı (adını bilmiyorum ) teşekkürler

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190622-193548_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20190622-193548_Samsung Internet.jpg
    228.3 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_20190622-210252_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20190622-210252_Samsung Internet.jpg
    149.2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar