Görüntülü Diafona Ek Kapı Zili Bağlama

Merhaba,

Dairemizde Nade NVM-00350 kodlu görüntülü diafon var. Höparlöründen aşırı kısık ses gelmeye başladı. Bu yüzden ek bir kapı mutlusan marka kapı zili satın aldım. Bell ve gnd girişlerine bağladım fakat sadece daire önündeki butona basınca çalışıyor apartman girişinden daire numarasını girip arayınca çalışmıyor. Ben bu ek zili nasıl bağlayabilirim yada üstündeki hoparlörü değiştirsem mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-09-21 at 20.32.22.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-21 at 20.32.22.jpeg
    192.6 KB · Görüntüleme: 52
  • WhatsApp Image 2022-09-21 at 20.33.41.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-21 at 20.33.41.jpeg
    132.5 KB · Görüntüleme: 41
aynı omajda hoparlör değiştir yine ses kısıksa volume potu veya başka bir arıza vardır,
veya hoparlarü söküp 10 watt gibi bir mini amfi entegre edersin uygun bir direnç atarsın amfinin ses girişine, kaç volt ile besleniyor o şube onu bilmen gerek, mini amfiler 5 ila 12v arası çalışırlar

Merhaba,

Dairemizde Nade NVM-00350 kodlu görüntülü diafon var. Höparlöründen aşırı kısık ses gelmeye başladı. Bu yüzden ek bir kapı mutlusan marka kapı zili satın aldım. Bell ve GND girişlerine bağladım fakat sadece daire önündeki butona basınca çalışıyor apartman girişinden daire numarasını girip arayınca çalışmıyor. Ben bu ek zili nasıl bağlayabilirim yada üstündeki hoparlörü değiştirsem mi? Yorumlarınızı bekliyorum.
Merhaba çözüm bulamadıysanız pilli zil bağlanabiliyor aynı modele uyguladım klemenslerden yeşil-beyaz GND ile mavi-beyaz V2 yi kullanarak 3,5vdc çıkış veriyor 5vdc röle çektirdim rölenin ortak ayağı ile no ayağını pilli zile bağladım dışardan zile basıldığında pilli zil tetiklenmiş oluyor tek sorun kamera devrede olduğu sürece zil çalıyor röle üzerinden mühürleme yapılabilir yada anahtar konulabilir ben anahtar koydum anahtardan susturuyorum kamera devre dışı oluncada anahtarı eski konumuna alıyorum

Merhaba çözüm bulamadıysanız pilli zil bağlanabiliyor aynı modele uyguladım klemenslerden yeşil-beyaz GND ile mavi-beyaz V2 yi kullanarak 3,5vdc çıkış veriyor 5vdc röle çektirdim rölenin ortak ayağı ile no ayağını pilli zile bağladım dışardan zile basıldığında pilli zil tetiklenmiş oluyor tek sorun kamera devrede olduğu sürece zil çalıyor röle üzerinden mühürleme yapılabilir yada anahtar konulabilir ben anahtar koydum anahtardan susturuyorum kamera devre dışı oluncada anahtarı eski konumuna alıyorum
Anahtarda koymayabilirsiniz 10 kere çaldıktan sonra röle devreden çıkıyor yaklaşık 10 sn zil sesine tahammül ederim derseniz bu şekilde zil eklemek mümkün

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri