Görüntü işleme

gökhanim

Üye
Merhabalar.
Görüntü işleme ile ilgili bir projem var yardımcı olur musunuz. Bilgi sahibi olan biri var mıdır?

led yakıp söndüremiyorum kadar basit sormuşsun.

pc tabanlımı çalışıyorsun yoksa arm tabanlı bir sistemmi? konuyu 1 sayfa kadar açman gerekir

evet bilerek böyle sordum çünkü ilgi çekmek istedim soruma cevap bulabilmek için. Birçok kez sordum çünkü cevap gelemedi.

öncelikle pc tabanlı olarak çalışacağım. x boyu 2 metre y boyu 75 cm lik bir çalışma alanım var. bu alan içerisine cisim gelecek cismin koordinat bilgilerini çıkarmam gerekiyor. çıkan bu bilgilerle de stepleri süreceğim. Ve step motorlarla cismi bir tutucuyla tutup almam gerekecek temelde bu daha ayrıntılı bilgi isterseniz ulaştırabilirm.

** gerçektende çok az zamanım kaldı. VB inceledim Matlab da uğraştım opencv de de ama bilgilerim bunlarda çok az şuan elimde C++ ile opencv kütüphanesi var onunla uğraşıyorum

ilgilenirseniz sevinirim

öncelikle pc tabanlı olarak çalışacağım. x boyu 2 metre y boyu 75 cm lik bir çalışma alanım var. bu alan içerisine cisim gelecek cismin koordinat bilgilerini çıkarmam gerekiyor. çıkan bu bilgilerle de stepleri süreceğim. Ve step motorlarla cismi bir tutucuyla tutup almam gerekecek temelde bu daha ayrıntılı bilgi isterseniz ulaştırabilirm.

** gerçektende çok az zamanım kaldı. VB inceledim Matlab da uğraştım opencv de de ama bilgilerim bunlarda çok az şuan elimde C++ ile opencv kütüphanesi var onunla uğraşıyorum

ilgilenirseniz sevinirim

pc tabanlı çalışıyorsan yardımcı olamam konuyu elektronik bölümünde açmışsın arm tabanlı olsaydı birşeyler yapardık.
bilgisayar bölümünde açarsn konuyu mutlaka birileri yardımcı olur. çok cevap gelmemesinin sebebi ciddi bir iş olması.

Peki arm taban nedir tam olarak açıklarsanız belki o yöne doğru kayabiliriz

Peki arm taban nedir tam olarak açıklarsanız belki o yöne doğru kayabiliriz

arm işlemci mimarisidir. cep telefonları, printerlar, fotoğraf makinesi gbi bir sürü kullanıldığı yer vardır.

bu yöne kayarsan zaman olarak vakit alır. ama hazır olarak bir arm deneme kartı temin edebilirsin. internette araştırarak uygun fiyatlı bir evkit bulabilirsin. bundan sonrası program yazmak

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

kardes bu program sana ne ıcın lazım.ben bu konuda calısma yaptım fakat ticari ürün cıkartıcam o yuzden burda fazla ayrıntılı anlatamam.yapacagınız ıslem fotograf makınasından capture alıp pıxel pıxel taratmak.gerisi kalibrasyon.önceden ölcülerini bildigin iki adet cizgiyi programla taratırsın ve buldugun pixel sayısına göre kalibre edersin.
taramada asagıdakine benzer bir yazılımla tarayabilirsin(vb6.0)
Private Sub Command4_Click()
tablarenk = POINT(500, 500) 'bostaki bir noktanın rengi referans olarak alınıyor
w = Form2.ScaleWidth
h = Form2.ScaleHeight
For x = 1000 To w / 2 Step 1
For y = 1000 To h / 2 Step 1
r = POINT(x, y)
If tablarenk <> r Then
PSet (x - 2, y - 40), &HFF 'r 'farklı rengı buldumu etrafına cerceve ciziyor
GoTo zıp
End If
Next y
zıp:
Next x
End Sub

bana bu bitirme tezim için lazım ticari bir gereksinimle değil ben özel msj atamıyorum iletişime geçmeyi dilerseniz ki lütfen bazı eksikliklerim var bana mailinizi atarmısınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri