görüntü bozukluğu

zirve43

Üye
herkese merhabalar.
gece görüşlü kamerala kullanıyorum genelde.geceleri kamera insan yüzünü bembeyaz gösterdiği için bir işe yaramıyor ve iç mekanda kullandıgım zaman gördüğü cisimleri yayarak görüntü veriyor.sanki çözünürlük kalitesi çok düşük gibi ve parlaklık seviyesi ciddi derecede kötü oluyor.day night box kameralardada verim alamadım
smartvision-qıhan-neutron-geovision-avenir-innovi-geg-hikvision-opax-ıcu bu markalardan kullandım hep kamerayı
cihaz olarakta aevision-smartvision-innovi-neutron-opax-onetech gibi markalar kullandım
monitördede led lcd olarak tüm markalarda denedim .sonuç hep aynı cisimler parlak keskin bir görüntü hiç alamadım.çeşitli kablove adaptörler kullandım yine aynı sorun.
anca tüplü tv veya crt monitörde biraz daha net görüntü aldım ama heryerde lcd ve led tercih ediliyor.ben sizden bu konuda yardım öneri bekliyorum.hesaplı ve kaliteli kamera -cihaz ne kullanalım.forumda neutron kullanan ve öven çok neden ben olumlu sonuç alamadım merak ediyorum.saygılarımla...

Sn.zirve43,"nekadar para o kadar köfte" tam da doğru söz.Ir ledli kameralarda bu sorunu azaltmak için smart led özellikli olanı tercih etmek gerekiyor.Aynı zamanda WDR ve True Day/Night gibi özellikler işinize yarayacaktır.Yinede Parlama olmadan keskin görüntü almak ancak normal aydınlatma ve yüksek çözünürlüklü Box tipi IR ledi olamayan kameralar kullanarak mümkün olabilir.Biliyorsunuz bahsettiğiniz kategorideki tüm ürünler kayıttan izlemede 0,1 MP,canlı izlemede ise 0,4 MP dolayında bir çözünürlük sağlayabiliyor.Birde marka , üretildiği ülke ve şans gibi etkenlerle kameraların bazıları daha keskin bazıları daha flu çıkabiliyor.Ama yok aslında birbirlerinden farkı.
Gece nitelikli görüntü istenen yere 600/700 TVL TDN,Box kamera kullanmalıdır.Daha fazlası lazımsa Full HD SDI kameralar.

goruntuyu compozıtten verırsen camur gıbı goruntu alman gayet normal

compozıtten verdıgını nerden cıkardım?

tüplü tv de ii goruntu aldım demenden
dvr da vga vardır kesın plazmaya veya led tv ye goruntuyu vga dan ver daha ıı olacakdır
egerkı cıhazının hdmı cıkısı varsa 10 kat daha ıı artacakdır goruntu kalıten

neutron un lcd tv de compozıt goruntusu berbattır ama tuplu tv de harkuladedır
daha bugun 32 kameralı bır sıstemı devreye aldım hdmı cıkıslı axen marka bır tv ıle musterı goruntulere bıttı 600 tvlınes pıyasa malı kamera kullandım ustelık :):)

Sn.zirve43,"nekadar para o kadar köfte" tam da doğru söz.Ir ledli kameralarda bu sorunu azaltmak için smart led özellikli olanı tercih etmek gerekiyor.Aynı zamanda WDR ve True Day/Night gibi özellikler işinize yarayacaktır.Yinede Parlama olmadan keskin görüntü almak ancak normal aydınlatma ve yüksek çözünürlüklü Box tipi IR ledi olamayan kameralar kullanarak mümkün olabilir.Biliyorsunuz bahsettiğiniz kategorideki tüm ürünler kayıttan izlemede 0,1 MP,canlı izlemede ise 0,4 MP dolayında bir çözünürlük sağlayabiliyor.Birde marka , üretildiği ülke ve şans gibi etkenlerle kameraların bazıları daha keskin bazıları daha flu çıkabiliyor.Ama yok aslında birbirlerinden farkı.
Gece nitelikli görüntü istenen yere 600/700 TVL TDN,Box kamera kullanmalıdır.Daha fazlası lazımsa Full HD SDI kameralar.

"nekadar para o kadar köfte" kesinlikle

bencede herşey maddiyatla ilgili çin ve japonyada inanılmaz teknolojiler mevcut bizzzzat şahit oldum.ama diyebilirimki japonya ve çin dışındaki ülkeler 30 yıl geride...

Biz şantiyeye kurmuştuk gece görüşlü kameraları sarsılma durumunda görüntü arap saçı gibi oluyodu dolayısıyla gelin alın bunları başka getirin dediler el mahkumiyeti ve bir daha gece görüşlülere tövbe ettik.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri