GÜÇ sensÖrÜ İÇİn bİlgİ

eksen

Üye
Selam arkadaşlar. Çalıştığım işletmede değişik bir sensör arızası ile karşılaştım. Sensör markası HAEHNE Elektronische Messgeräte GmbH ye ait. 24 vdc besleme ile çalışıyor. çıkışı mv seviyelerinde voltaj veriyor, görevi
mekanik bir düzenekle iki malzemeyi perçin çakarak birbirine tutturan makinanın her çaktığı perçinde, perçine uygulanan tork değerini gefran marka röle ile bize göstermek. ayarlanan alt ve üst limit değerlerini geçerse makina arızaya geçiyor. bu sensör bu tork değerini her çakmada makinaya mvolt olarak iletiyor. benim sorunum, adamlar sensörü makinanın çakma yapan hareketli kolun (metal) içine monte etmişler. sensörün yapısıda metal sanki iç içe sıkıştırılmış. sensörü normal yol ile çıkaramayınca çekiçle vurup çıkarmayı denedim. banamısın demiyor. yani sensör yerinden çıkmıyor. bu sensörün görevini görecek bir marka ve model önerebilirmisiniz.(HAEHNE FİRMASINI ARAŞTIRDIM BU MODELİ ARTIK ÜRETMİYOR) MODEL MEE 0.2 İlginiz için şimdiden teşekkürler

Ekleme :

Kİmsenİn bu konuda bİlgİsİ yokmu ???????

Ekleme:

Arkadaşlar bu konuda gerçekten yardıma ihtiyacım var, konu ile ilgili sorularınız varsa buraya yazın cevap vereyim. ??? ???

strangage olması gerekli diye düşünüyorum

Arka arkaya mesaj yollamak yerine son mesajınızı değiştir butonu ile düzenleyiniz.

Düzenleme : MeSut.
mesut uyarını dikkate aldım teşekkür .. Aslında Bakım arıza işleri ile uğraşan arkadaşların bu tarz bir sensöre rastlamış olabileceklerini düşünmütüm kimse rastlamadımı...
verdiği değer kn kilo nevton. 0-50kn
Edremit ve Burçin arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşk. baykon firması yararlı oldu..

Tork dönme momentidir. (benim bildiğim) ??? Çakma kuvvetini ölçen bir şey ise aradığınız strangage veya loadcell gibi bir sensöre ihtiyacınız var sanırım.

evet strangage veya loadcell gibi birşey ama hangi marka ve hangi model türkiyede kim satar yardımcı olabilimisiniz

Yada basıç sensörü. Ölçtüğünüzün değeri nedir tam olark biliyormusunuz. NEWTON, BAR,.... ?

google de "basınç transmitteri" yazıp aratın çıkan firmaların hemen hepsi yardımcı olur. Sanırım newton veya bis olarak direk gerilme kuvvetini olçen bir sisteminiz var.

eksen ' Alıntı:
evet strangage veya loadcell gibi birşey ama hangi marka ve hangi model türkiyede kim satar yardımcı olabilimisiniz

sn: eksen

Türkiyede benim bildiğim ve bu işi laikiyle yapan tek firma BAYKON firması net adresi www.baykon.net arzu ederseniz bir inceleyin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri