GÜÇ KAYNAĞI ARIZASI

kenan_37

Üye
Merhaba arkadaşlar.bir adet bilgisayar ve bilgisayara bağlı yazıcıyı besleyen güç kaynağı elektrik kesilince hemen kapanıyor.içindeki 12 voltluk aküyü ölçtüm 8.5 volt gösterdi.aküyü 12 volt 7 amp.lik yeni aküyle değiştirdim.güç kaynağına cihazları bağladım.güç kaynağını besleyen kabloyu fişten çıkarttığımda güç kaynağı aynı şekilde hemen kapandı.sizce sorun ne olabilir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bilgisayar ve yazıcıyı bağlamadan çalıştır yine kapanacakmı. [MENTION=270165]kenan_37[/MENTION]

Bilgisayar ve yazıcıyı bağlamadan çalıştır yine kapanacakmı. @kenan_37
herhangi bir alıcı bağlı değilken bir müddet kesik kesik çalışıyor yaklaşık 45saniye kadar sonra tekrar kapanıyor.acaba güç kaynağı açık durumdayken alıcıları bağlamadan bir müddet pirize takıp şarj etsem faydası olurmu.

Kartında sorun var gibime geldi arızadan dolayı kendini korumaya alıyor.Kesik kesik çalışıyor derken biraz daha açar mısın? Anlamadım.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri