Güçten çekince açılmayan bilgisayar

hyuga84

Üye
Merhaba
Bir bilgisayarım var bu bilgisayarı arkasından adaptör kablosunu çektiğimde tekrar takıp güç düğmesine bastığımda cihaz açılmıyor. cihazın içini açıp jumper mı artık ne ise onu çıkarıp taktığımda düğmeye bastığımda güç geliyor. Bunu engellemenin yolu var mı?

Bilgisayar masa üstümü?
Masa üstü ise başka bir güç kaynağı ile demedinmi?
Ana kart üzerinde şişmiş-akmis kondansatör varmı?
Bu bilgisayar dos ortamindami çalışıyor?
Daha önce virüs yemiş bir bilgisayar da buna benzer bir olay yaşamıştım.

Biostan olabilir bende öyle bir problem olmuştı biostan power management kısımından bir ayarla oynamıştım düzelmişti masa üstü idi benimki

• Beğen
Tepkiler: Pey
Evet demek istedigim öyle bir şeydi ama dediğim gibi çok uzun zaman oldu. Önemli değilse bios u sifirlayip deneyebilirsin

Bilgisayar masa üstümü?
Masa üstü ise başka bir güç kaynağı ile demedinmi?
Ana kart üzerinde şişmiş-akmis kondansatör varmı?
Bu bilgisayar dos ortamindami çalışıyor?
Daha önce virüs yemiş bir bilgisayar da buna benzer bir olay yaşamıştım.
Bu cihaz sanayi pc diye geçen küçük cihazlardan. Cihazda herhangi bir sorun yok. Ama dediğim gibi arkasına giren güç girişini çekince bir daha güç dğümesinden açılmıyor ancak içini açmam gerekiyor ve o jumper vb. artık ne ise onu çıkarıp taktığımda güç düğümesinden cihazı açabiliyorum. Aynı şekilde bios pilini çıkarıp belli süre beklediğimde yine düzeliyor

Jumperi birdaha takmayın. Bakalım ne olacak?!...

Bu arada nerden aklınıza geldi jumper çıkarıp takmak?

Pc marka modeli nedir? Çok eski modelse bios ta bu ayar yer almayabilir, hatta bios pili de bitmiş olabilir. Jumper neyin etiketinde ne yazıyor?

Kesinlikle cihazın bios uyla ilgili. Biosun tarihi ve saatinden dolayı çok saçma PC arızalari olduğunu görmüşlugum var. Acaba tarih saat doğrumu?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri