Fuzzy Logic Hangi Programla Yazılır?

serdalyen

Üye
Fuzzy logic programlamasında hangi programlar kullanılır.ve en iyi program olarak neyi önerirsiniz.?

merhaba arkadaşım eğer plc ile fuzzy programı yazacaksan omron ve siemensin fuzzy programları var siemen s7300 ve s7400 de olması lazım eğer başka türlü yani PIC de filan yapacaksan C# da yazabilirsin

VB yi tavsiye edebilirim, kolay geliştiriliyor, hızlı da çalışıyor. VB 6.0 a göre geliştirirsen Excel içerisinde maktro olarak kullanma şansın da olabilir.

Ben C# biliyorumda elinizde hiç fuzzy logic ile ilgili çalışma var mı acaba ...

Teşekkürler

Merhaba arkadaşlar.
Bu konuda lisasnlı bir asic'i olan bir mühendis kardeşiniz olarak nacizane fikirlerimi beyan hakkım vardır sanırım.

En iyisi bence matlab.
Özel Toolbox var. yazdıktan sonra istağine göre çeviriyorsun.

Yada benim asic. Tabi yalancı-gerçek zaman uygulaması yapacksan. :)

Selamlar

Murat

Bulanık Mantık (Fuzzy Logic) programı yazmak için denetleyiciyi yönetebileceğin her programlama dili kullanılabilir. Seçeceğin programlama dili kullandığın sisteme göre değişebilir. Ben PIC mikrodenetleyici ile C kullandım. Arkadaşlarım MATLAB, bilgisayar ve DAQ kartı kullanmışlardı. ARM + Basic ile de yapılabilir, PIC + asm de olabilir, PC + VB de.

matlab ın yeni versiyonlarında toolboxlar çok gelişmiştir ve help dosyalarındanda yardım alabilirisin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri