Fuzzy Logic Hangi Programla Yazılır?

labview in de fuzzy logic ve pid toolkit'ini yüklersen çok memnun kalacağına eminim.

Bulanık mantık ile ne yapmak istediğine bağlı olarak her dille yazılabilir.

Python ile yazılabilir.
Bulanık denetleme hakkında soru soran arkadaşlar :
  1. Acaba bir denetleyici yazdılar mı?
  2. Hadi var, yazmış diyelim. Denetleyici algoritmasının nerede "harmana pisleyeceğini" biliyorlar mı ?
  3. Hiç bir program dili öğrenmeden bunu nasıl başarmayı düşünüyorlar ?
  4. Hiç bir programın mutlak değerler dışında çalışamayacağından haberleri var mı ?
  5. Cin olmadan şeytan çarpılır mı ?
Sizin olmayan bir çocuğa bakmadığınız gibi sizin olmayan çalışmaları da sahiplenmeyin...

tabiki de python bir de scikitli olursan daha da güzel.

Merhaba arkadaşlar pic programlamayı öğrenmek istiyorum hiç tecrübem yok nerden başlamalı, hangi programları kullanmalı, nerden yardım almalı ve hazır pic kartlarını nerden temin etmeliyim? Yardımcı olabilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

İlk önce bir tane PIC programlayıcıya ihtiyacınız olacak.

Bende taklit olmayan PICkit 2 var.

PIC10F, PIC12F, PIC16F, PIC18F, PIC 24, dsPIC30 ve dsPIC33 serilerini programlayabiliyor.

Arduino da programlayabiliyor. Hatta bir keresinde Arduino'nun kendi içindeki yazılımı uçmuştu. Bunu PICkit 2 ile yüklemiştim. Hatta 3 girişli mantık tetkik cihazı olarak da kullanılabiliyor.

Aslında EEPROM programlayıcıyı kendiniz de yapabilirsiniz.

Bunun dışında bir tane de yongaya ihtiyacınız var.

İlk önce bir tane PIC programlayıcıya ihtiyacınız olacak.

Bende taklit olmayan PICkit 2 var.

PIC10F, PIC12F, PIC16F, PIC18F, PIC 24, dsPIC30 ve dsPIC33 serilerini programlayabiliyor.

Arduino da programlayabiliyor. Hatta bir keresinde Arduino'nun kendi içindeki yazılımı uçmuştu. Bunu PICkit 2 ile yüklemiştim. Hatta 3 girişli mantık tetkik cihazı olarak da kullanılabiliyor.

Aslında EEPROM programlayıcıyı kendiniz de yapabilirsiniz.

Bunun dışında bir tane de yongaya ihtiyacınız var.
pek anlamadım ama teşekkürler

Arkadaş Fuzzy Logic'i Digital Logic algılamış sanırsam.
Siz nerede nasıl kullanmak istyirosanız yazılır. Ben Python Matlab ve Labview'de yazmıştım.
şöyle sorayım çatpat konu başlıklarını biliyorum teorik te hiç pratik yok nasıl öğrenebilirim

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri