Futaba ekran çalışmıyor

VFD ler 21V DC üstü bir entegre sürücüleri ile çalışır sanırsam duman çıkan da entegredendir
Yani düşük voltajdan dolayı mı çıkmıştı? Peki entegre bozulmuş mudur çünkü fiziksel bir hasar görünmüyor. Yani bunlar fiziksel hasar olmadan bozulabiliyor mu? Bir de trafosu bozuk muhtemelen, ben de dışarıdan elektrik vereyim dedim, soketlerin yanlış yerinden elektrik verdiğim için kısa devre yaptı ama ekranın o taraftan duman çıktı. Ekranın o taraftan duman çıktığı için de aklıma geldi entegre ama dirençler vs. bozulmuştur diye düşündüm. Peki bunları 12V ile sürmenin yolu var mı yoksa illa da 21V üstü mü olmalı?

Kusura bakmayın biraz uzattım. 😁

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Eski tip hesap makinesinde VFD 24v ile çalıştığını duymuştum entegre fiziksel hasar olmadanda bozulabilir o beslemenin olduğu yerden elektrik verilmeliydi

Eski tip hesap makinesinde VFD 24v ile çalıştığını duymuştum entegre fiziksel hasar olmadanda bozulabilir o beslemenin olduğu yerden elektrik verilmeliydi
O zaman trafonun tamir edilmesi/ettirilmesi gerekiyor galiba. Bir de entegre bozulmuş o zaman. Tamamdır çok teşekkürler. :)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri