Fsp tıpı ep1000 ınverter eve baglama acıl yardımlarını<zı beklıyorum

sagoman

Üye
merhaba fsp tıpı ısyerınden kullılmayan ups guc kaynagını eve getırdım sıgorta panelıne
pako salter taktım hem fa<z hem nötür bu konuda sıkıntı yok
ama guc kaynagının fişi pri<ze takılıyken aküleri kullanarak actım hem + kısmın kontrol kalemı yandıgını hemde - kısmında kontrol kalemın yandıgını farkettım baglasam bır sıkıntı yaratırmı bu arada sadece evde ampullerı beslıyecek onun harıcınde bırsey acık degıl evde 2 adet araba akusu baglı

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İki çıkışta da kontrol kaleminin yanması normal.
Biri faz biri nötür devam edin.
Faz veya nötr farketmez ikisinden birisi bile çakışırsa pek iyi şeyler olmaz dikkat edin.
Kolay gelsin

cevap verdigin için teşekkür ederim size bir soru daha sormak ıstıyorum
(bu işlere başlamadan önce) aşagida binanın gırısınden sıgortayı indirdigimde sayacda elektırık gıdıyor yanı faz gıdıyor evde kontrol kalemı ıle kontrol ettıgımde prızde elektırık yok şöyle bir durumla karşılaştim benım evdekı sıgorta panelınden sayaca gıden nötr hattını kestıgımde aniden elektırık cıktı nötr hattından avometre ıle ölçüyorum +210v elektırıkı var eve baglıyorum tekrar sıfırlanıyor. kıvılcım vs cıkınca korktum bende.

Evi sayaçtan gelen hattılya yeni hattını sigortayla ayırmalısın bence sonra çok sıkıntı yaşarsın. Ayrıca uzmanlığın yoksa böyle işlerle uğraşma her şey planladığın gibi olmazsa sıkıntı yaşarsın yangın ihtimali bile var.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri