frenleme direnci hakkında bir sorum var..

fatmet

Üye
merhabalar elimde m430 serisi bir sürücü var ve reduktor aktarma ıle mekanık kısma yol veriyorz.Sorun şu bizim ani frenlemeye ihtiyacımız var fakat bunu frenleme direnci kullanarak yapamıyorz çünkü m430 sürücüsüne frenleme direnci takamıyorz dc frenleme'yi denedım fakat motor milini durduramıyoruz burada nasıl çözüm bulabılırız yardımcı olucak arkadaslara şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
motoru mekaniksel olarak durdurmalısınız.motora adapte edilen balatalı kampanalar var.motor çalışınca bobin çekip durunca hemen fren yapacak.

surucuye frenleme dırencı takamıyoruz bunu bılıyorum pekı daha farklı bır sekılde frenleme dırencı takamazmıyız kontaktorle falan durma anında surucuyu devreden cıkarıp frenlemeyı devreye almak gıbı bısey olabılırmı ?

teşekkürler okudum ama yeterli olmadı.

elektro manyetik fren senin işini çözer...

tesekkur ederım..ilgilendiğiniz için

Sürücülerin kalkış ve duruş rampa ayarı vardır. O ayardan duruş süresini neredeyse sıfıra çekebilirsin. Denedin mi hiç?

evt fakat faydalı olmadı dc frenlemede ugrastım yıne etkılı olmadı.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri