Frekans Konvertör Çıkışından Yrd.Kontaktör Bobinini çektiremiyorum

fuzzy81

Üye
Merhabalar, Bir alarm sistemi yapıyorum..Bu işte tek sıkıntı, Frekans konvertörü ve dolayısıyla 3 fazlı motor çalışırken,konvertör çalışırken çıkışından aldığım gerilim ile yardımcı kontaktör bobinini çektiremiyorum...(yardımcı kontaktörün NC kontağını kullanmam gerekiyor.)
Bobin tırıldama yani çok hızlı şekilde çek bırak yapıyor.
Yardımcı kontaktörümüz, 220 V AC beslemelidir...
Frekans çıkışından ölçtüğüm gerilim ise, 180 V ile 200 V arası değişiyor genelde..Ancak frekansı ölçemedim...
Serbest voltaj bobinli kontaktörler dışında bir öneriniz var mı acaba?Teşekkürler şimdiden

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
anladıgım kadarı ile inverter çıkışından kontaktör cektiriyorsun.düşük frekanslarda bobin zırıldama yapar.(çünkü kontaktörler 50-60 hz de çalışacak şekilde üretilirler)

kontaktörü ya girişten çektireceksin yana bazı inverterler üzerinde 24 v kumanda gerilimi olur 24 v kontaktör alıp oradan çalıştıracaksın.tabi inverterin 24 v çıkışının gücü senin kontaktörünü cektirebilcek güçte ise.

evet doğru anlamışsınız.Ben bobinin davranışını gerilimdeki değişime bağlamıştıma ama dediğiniz gibi frekansın değişimi de buna sebep olabilir. Bobini bir şekilde çektirebilirim diye düşünüyorum halen, hiç 24V işine girmeden

sağlıklı birşey olmaz.
motor 50 hz de çalışırken normal çalışabilir.ama frekans düştügünde sıkıntı olacaktır.

Sürücü marka ve modelini vermemişsiniz, sürücülerde paremetrelerle aktif edilebilen kuru kontak çıkışları vardır, o çıkışı veya çıkışları ilgili parametrelerle aktif edebilirsiniz.

Arkadaşların dediği gibi sürücünün yardımcı kontaklarını kullanacaksın. Marka ve model söylersen net cevap alabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri