Freeporttan Barcode Okumak

merisir

Üye
Arkadaşlar, S7 200 ile freeporttan barkod ile haberleşip, barkoddan okuduğum verileri plc nin V hafızalarına almak istiyorum. Tip20' yi denedim, sonuç alamadım. Barkod okuyucum Zebex rs232 çıkışlı. Bu konuda bilgisi olan, uygulama yapan ve yardımcı olacak olan varsa acil cevabını bekliyorum. Teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sayın merisir,

Bu konuda çok fazla uygulama yaptım. Bana mailinizi bildirirseniz size örnek program gönderebilirim.

ernesto kardeş, bu ornegi buraya yuklesende, hepimiz faydalansak,mümkün mü????

Ekte örnek freeport uygulaması var.

Ekli dosyalar

• Barkod_S7-200.zip
    10.1 KB · Görüntüleme: 4
Sıra ile 10 adet 3 basamaklı barkodu okur sayıya çevirir ve bellekte sıralı olarak yazar.

Ekli dosyalar

• Barkod_2_S7-200.zip
    10.7 KB · Görüntüleme: 3
Ernesto sıralı program için çok teşekkürler bir sorum ben bellek içeriklerini nasıl kontrol edeceğim. RUN pozisyonunda barkodları okutuyorum, daha sonra term pozisyonuna alıp, bilgisayara bağlandığımda, gözlük ile online bellek içeriklerine bakmak istiyorum. Ama com hatası veriyor. Sanki freeporttan PPI' a geçmiyor. Bu nedenle doğru okuttuğumu anlayamıyorum. Yöntem nedir ne yapmalıyım? işlem basamakları nasıl olmalı ki ben barkodları sağlıklı okutayım ve bilgisayardan hafıza içeriklerine bakabileyim ve PPI moduna geçebileyim. Şimdiden saol...

Zebex 3001 barkod okuyucu ile denedim fakat plcde her gangi bir değeri göremedim.Tam olarak ne yapılması gerekiyor.Gönderdiğiniz her programıda denedim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri