Fpx c-60r ile Easy View Mt-506tv rs-485 Modbus Haberleşmesi

sahhaf

Üye
panasonic fpx c60 r ile easy wiev mt506tv rs 485 modbus nasıl haberleşir. yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
panasonic fpx c60 r ile easy wiev mt506tv rs 485 modbus nasıl haberleşir. yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.
Easy wiev TV serileri bir önceki sürüm program ile programlanır.(Easy Builder 2.7.4)
Fpx c60 R de built-in (doğal) bir rs485 portu yok(Bildiğim kadar). Bir rs485 haberleşme kasedi alıp takabilirsiniz(AFPX-COM3).
HMI programı direk (rs485 olarak) PLC nizi görecektir.

hocam com5 kasetim var. üzerinde 485 ve 232 çıkışı mevcut.Sormak istediğim. plc den ne göndermeliyim ki mt 506 tv den dataları okuyayım.Örnek bir program çok iyi olurdu. Yardımlarınız için çok teşekkürler.Allah razı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar yardımcı olacak kimse yokmu.

plc den f145 komutuyla gönderiyorum ama ekranda bilgiyi göremiyorum.

Merhaba Sahhaf

FPX-COM5 kaseti 1 port Ethernet, 1 port ta RS232 olarak haberleşme imkanı sağlayan bir kasettir.

Sen paneli Modbus master mı? Modbus Slev mi çalıştıracaksın?

Merhaba

PLC yi programlama kullandığınız editörümüzü de belirtir iseniz size örnek bir program göndereyim.

İyi çalışmalar

FP win pro

Aşağıdaki örnek işinizi görecektir.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 3hmi_plc_yazma_okuma.rar
    822.6 KB · Görüntüleme: 51

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854