FP0 plc ye şifre koymak

deniz77

Uzman Üye
Arkadaşlar fp0 plc ye nasıl şifre konur? Bu konulan şifre kırılabiliyormu?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba Deniz77

FPWINGR editöründe şifre koymak için

Tool/Set PLC Password kısmına girilir, Protect işaretlenir alt kısımdaki kutucuğa şifre girilir daha sonra Setting butonuna basılır, açılan pencerede tekrar aynı şifre girilir ve OK butonuna basıldıktan sonra plcye şifre konulmuş olur.

plc ile online iken şifre koyma işlemi yapılır.

Şifre kırma ise bildiğim kadarı ile bir kişi özel bir yazılımla çoğu plc markalarını kırabiliyor.

Proda şifre koymayı yarın yazabilirim şu an için vaktim kalmadı acil çıkmalıyım kolay gelsin

Öncelikle plc ile online olunması gerekmektedir.

Editörde Online/Security Settings kısmına girilir açılan pencerede PLC Protection Password bölümündeki New Password kısmana vermek istediğimiz şifreyi yazdıktan sonra alt kısmında Repeat New Password a tekrar aynı şifreyi yazarız, sonra Change Password butonuna basarak plcye şifre koymuş oluruz.

Şifre kıralamıyor benım bıldıgım kadarı ıle.Ama şifreli bir plc içindeki program silinmek sureti ile plc boş konuma getirilir ve yeniden programlanabilir.

Merhaba kendal2187

Bir günde teslim etmem gereken projem var diyerek bütün konular altında bunu tekrar tekrar belirtip yardım istemek hem forum kurallarına aykırı hem yanlış bir harekettir.

Bu sebepten ötürü şahsım adına bir günde hazırlanması gereken projenizde size yardım etmeyeceğimi belirtmek isterim

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri