FP0-C32CP PC-PLC HABERLEŞME SORUNU

nasibim1

Üye
Selam arkadaşlar nais fp0 c32cp plc yi pc ile haberleştiremiyorum
online mode tıkladığımda haberleşme için bekliyorum bir süre sonra "error 10053 failed to connect with plc" uyarısını alıyorum proğram fpwin pro 6.401 haberleşme ayarlarında yapmam gerekenler mi var bulamadım yardım istiyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
FPWINPRO ile plcye bağlanmak istediğinde eğer editör Comportunu bulamaz ise sana uyarı vererek Communication Setting isimli bir pencereyi otomatik olarak açar ve bu pencerede sadece senin dikkat etmen gereken, bağlantı için PC de hangi port u kullandığındır.

Eğer editör comport unun bağlı olduğunu algılar ise Otomatik olarak plc haberleşme ayarlarını deneyerek plc yi bulmaya çalışır.

Plc üzerinde hangi port üzerinden bağlantı kurmaya çalıştığını öğrenebilir miyim?

5 pinli soket e Toolport denir.

3'lü yeşil klemensin olduğu sokete Comport denir.

hocam ben 5 pinli yuvarlak toolport tan haberleşme yapmaya çalışıyorum kabloyu kendim yapmadım nais la ilgilenen bir arkadaş dan aldım.

Editör otomatik plc yi arayarak hız,baudrate vb. ayarları otomatik olarak yapmaya çalışıyor mu?(Aşağıda resimde görünen ekran)

adszozy.jpg

evet hocam ekran bu buradaki auto plc conecction... yazan kısım sonuna kadar yeşil oluyor sonrada error 10053 failed to connect with plc hatasını veriyor merak ettim kabloyu çıkarttım hiç bağlantı yokkende aynı işlemleri yapıp aynı hatayı veriyor

Bu durumda ya kablonda yada plc portunda bir sorun olabilir.Kablo şekli aşağıdaki gibidir.
Eğer kablonda doğru ise PLC nin kontrol edilmesi için Savior a gönder.

pcplctmplclertoolportha.png

Hocam haberleşmeyi comport dan denedim online oldum yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

hocam plc yi okumuyo yardımcı olur musunuz arkdaştaki aynı sıkıntı bende war yardımcı olursanız sevirim

Kullandığın PLC ne marka ; modeli ; sürümü ; kullandığın software ; iletişim kablon bunları da belirtmen lazım........

panasonic fp0-c10csr plcnin markası fpwın pro 6serisini kullanıyorum bide kablo yukardaki resimdeki gibi yani yapıldı denedi başka bi arkadaş o da şehirdışında malesef

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri