FP0-C32CP PC-PLC HABERLEŞME SORUNU

panasonic fp0-c10csr plcnin markası fpwın pro 6serisini kullanıyorum bide kablo yukardaki resimdeki gibi yani yapıldı denedi başka bi arkadaş o da şehirdışında malesef

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba

Ne yazık ki böyle bir durum olması çok mümkün değil.

Ya haberleşme kablonuzda yada plc nin Toolport unda sorun olabilir.

Öncelikle kablonuzdan emin olmanızı tavsiye ederim.

Merhaba

Ne yazık ki böyle bir durum olması çok mümkün değil.

Ya haberleşme kablonuzda yada plc nin Toolport unda sorun olabilir.

Öncelikle kablonuzdan emin olmanızı tavsiye ederim.

Kablom sağlam daha önce bi arkadaşım yapıyorduda plcye yazılım atabiliyodu bende öğrenmedim ondan nasıl yaptığı plcnin girişi çıkışı çalışır durumdadır hatta makina üstünde çalışır durumda içinden programı çekemiyorum
programda sıkıntı olduğunu düşünüyorum yardımcı olursanız

Kablonu ölçerek sağlamlığına baktın mı?(İçindeki pinlere bağlanan noktada sıkıntı olabilir)
PLC nin hangi portunu kullanıyorsun.
Toolport mu? Comport mu?

FP0 türevi PLC lerin programlarının "auto tune communication" özelliği yoktur. Daha önemlisi bilgisayarınzda bulunan bazı programlar comport erişiminden sonra "ghost veya abort" uygulamaya dönüşmüş ise size tekrardan erişim vermez. Kullandığınız işletim sistemide(win7) bazen uygulama uzantısı dosyalarına (DLL) tam çalışma hakkı vermez ve bu sebepten dolayı comporta erişim sağlayamayabilirsiniz.

FPwingr için comport yada tolportdan bağlanmanız bir şeyi değiştirmez fakat açtığınız dosya tipi ile PLC modeli uyuşmaz ise bazı datalar okunamaz dolayısıyla hata döngüsü oluşturur.

Hızlı API ler için %01# yerine %EE# kullanınız.

Kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri