FP0-A21 analog modül

deniz77

Uzman Üye
Merhabalar , fp0c32cp plc ile bir uygulama yapmıştım. Bu uygulamada enkoder bilgisi hsc ile sayılıp DT15 adresine yazılıyor ve 0-10khz arası pals çıkışı veriyordu. Ör. enkoder 1000 olunca 1khz alıyordum. Bu frekansı Y0 çıkışından alıp kendi yaptığım frekans voltaj çeviriciye verip voltaj olarak alıyordum. Yani 5500 olunca 5.5 volt çıkış veriyordu. Böylece inverteri 0-10V analog sürüyordum. Gayet stabil çalışıyordu. Şimdi analog modül kullanarak bu işlemi yapmak istiyorum. Hsc den okuyup DT15 adresine atadığım bu değeri yukarıda anlattığım gibi kendimin yapmış olduğu devre olmadan , fp0-a21 analog modül kullanarak nasıl yapabilirim?
https://www.kontrolkalemi.com/forum...200-nais-fpo-plc-inverter-hizini-kontrol.html buradaki program örnek linki ölmüş.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba

Analog kartın çıkış adresi CPU dan sonra ilk sırada ise WY2 dir.

encoderden aldığın 0-10000 arasındaki değeri 5 bölerek WY2 adresine yazar isen 0-10V arası çıkış değerini alırsın.
Analog çıkış kartında 0-10V un sıkala değeri 0 - 2000 dir.

Yardımın için teşekkürler panasonic destek , eski sistemi söküp denemesini yapıcam.

Kolay gelsin...

Denemesini yaptım , sistem gayet iyi çalışıyor.

Kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri