FP WİN Pro 6 Türkçe Kullanım Klavuzu

Merhaba Özcan

FPWINGR den FPWINPRO geçmek çok zor değil ancak FPWINGR den çok fazla gelişimiş bir yapıya sahip olduğundan yeni özelliklerini öğrenmek biraz zaman alacaktır.

Bunuda öğrenmenin en basit yolu bana göre FPWINGR de bir örnek yazmak ve bunu FPWINPRO yazılımının içerisine import etmektir.Böylelikle FPWINPRO da yaptığın örneğin nasıl oluşturulduğunu görebilirsin.

Ayrıca FPWINGR de yaptığın programlarını FPWINPRO ya aynı şekilde çevirebilirsin

Ben konvert işlemi yapınca compile esnasında error veriyor neden acaba. eski versiyonda sıkıntı yok.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sayın Panasonic Destek Bu winGR Pro da kullanılan komutların (move hangisi,kenar tetiklemeleri hangisi,matematik işlemleri hangisiv.s. gibi temel komutlardan bahsediyorum) kısaca ne görev yaptığını anlatan temel seviye kullanımı anlatan bir döküman varmı acaba türkçe olurtsa daha iyi olur ama olmazsada ingilizceside iş görür.

Amacım basit işlemleri yapabilmek. Malum döküman sıkıntısı var bu konuda.

Merhaba

Aşağıdaki ekte FPWINPRO editörünün ingilizce pdf dökümanını bulabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• FPWINProReferenceManual_ACGM0142V42EN.zip
    5.3 MB · Görüntüleme: 29
teşekkür ederim indrip inceleyeceğim hemen.

panasonic plc software'si lazım ücretlimi yoksa free bulabilir miyim?

Merhaba

Savior FTP sitesinden panasonic plc yazılımlarının full versiyonlarını ücresiz olarak indirebilirsin.

ftp://www.ozdisan.com/SAVIOR_OTOMASYON/

giriş için gerekli olan kullanıcı adı ve şifreyi site içerisinde paylaşamadığımızdan sana özelden gönderiyorum.

İyi çalışmalar

Zahmet olmazsa Kullanıcı adı ve şifreyi bize de gönderin. Programlara ihtiyaç var. İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri