FP WİN Pro 6 Analog Uygulama

dincer_55

Üye
arkadaslar analog gırıs cıkıs örnek program lazım yardımcı olurmusunuz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba

Analog program yazılımları kullandığınız plc modeline ve kullandığınız karta göre değişir.

Hangi plc için, hangi analog modülünün örneğini istediğinizi lütfen belirtiniz.

Merhaba

Yine verdiğiniz bilgi eksik.

Size bu durumda sadece FP0 serisi Plc mize göre bilgi verebilirim.

1.slotta ise WX2 1.giriş kanalı WX3 2.giriş kanalı WY2 çıkış kanalı
2.slotta ise WX4 1.giriş kanalı WX5 2.giriş kanalı WY4 çıkış kanalı
3.slotta ise WX6 1.giriş kanalı WX7 2.giriş kanalı WY6 çıkış kanalı

Direk bu adreslerden okuyup veri yazabilirsiniz.

Tekrar belirtmek isterim ki,

Hangi plc modelini kullandığınız,hangi analog modülünü kullandığınız,analog modülün hangi slotta olduğu ve hangi tip giriş ve çıkış kullanacağınız.Analog okuma programını şekillendirmektedir.

Sadece analog program örneği istemekle bu iş olmaz.

Son düzenleme:
selamlar;
CPU FP0-C32P
AI : FP0-A80

CPU dan sonra ilk slotta analog input modülü var 8 girişli
1.slotta ise WX2 1.giriş kanalı WX3 2.giriş kanalı WY2 çıkış kanalı (Bu yazdığınız anlaşılmıyor )
2.slotta ise WX4 1.giriş kanalı WX5 2.giriş kanalı WY4 çıkış kanalı ( Bu yazdığınız anlaşılmıyor )
3.slotta ise WX6 1.giriş kanalı WX7 2.giriş kanalı WY6 çıkış kanalı (Bu yazdığınız anlaşılmıyor )

Neden anlaşılmıyor :

Diyelimki 1.slotta 5. giriş kanalı o zaman nasıl okuyacağım WX2 5 Diyemi

Merhaba

Yazdığımda anlaşılmayacak bir nokta olduğunu sanmıyorum.(Açıklamam FP0-A21 kartı için yapılmıştır.)
FP0 A21 kartı, üzerinde 2 giriş 1 çıkış olan analog bir karttır.
Bu kartı CPU dan sonra ilk sıraya takarsanız analog girişleri wx2 ve Wx3 adreslerinden okursunuz.
ikinci sıraya takarsanız analog girişleri wx4 ve Wx5 adreslerinden okursunuz
üçüncü sıraya takarsanız analog girişleri wx6 ve Wx7 adreslerinden okursunuz

FP0-A80 kartı bu şekilde adreslenemez.Bu karttı ki analog girişleri okuyabilmeniz için FPWINPRO kullanıyor iseniz,library dosyasını, FPWINGR kullanıyor iseniz tarama programını, plc yazılımınıza eklemeniz gerekmektedir.

FP0-A80 modülünün pdf dosyasını internetten indirir iseniz tarama programı örneğini görebilirsiniz.

Merhabalar elide FPOR-C14CRS modelinde panasonic plc mevcut FPO-A21 analog modulude elimde var bir sürücü ile motor kontrolu etmek istiyorum. kontlor voltajını plc nin analog çıkışından verip motora bağlı olan fandan hava debisini okuyarak plc ye analog giriş vermeyi düşünüyorum böylece PID döngü oluşturmak istiyorum
Bana yardımcı olabilecek arkadaslar varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba Emren

Sorunu başka konu başlığı altında sormuşsun, bir den fazla yere aynı soruyu yazmanın anlamı yok.

merhaba
panasonic destek ilgilileri
Amacım FP0R C14 CRS panasonic plc içinde analog giriş çıkış ve digital giriş çıkışları nasıl modbus rtu üzerinden vb veya delphi okuyabilmek.
bunun için mbaxp modbus actıvex satın aldım ama plc nin içindeki adresleri bilmiyorum.
örneğin mondus destekeyen başka cihazlarda giriş adresi 40001-40008 diye yazıyor.
bunu ben mbaxp aktivex üzerinden okuyabilyorum.
plcnin giriş çıkış adreslerini modbus karşılıklarını biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim.
İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDRİM.
İYİ ÇALIŞMALAR.

mrb panasonıc destek. örnek proğramı fpwıngr için link ekleyebilirmisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri