Fotodaki Şemayı İzah Edebilecek Var mı?

kagem

Üye
2x... A yazan kısım ne, anlamadım. Tek faz girişi yapılmış, 400/230V izolasyon trafosu koymuşlar, zaten giriş tek fazlı, yani 230V ise, 400/230 volt neden trafo koymuşlar? İzolasyon trafosu sonrası kaçak akımın kullanılmasını da anlamadıdm. Aydınlatmada neden izolasyon trafosu kullanma gereği duyduklarını da anlamadım. Düşük gerilimde çalışan bazı ledler için olabilir, onlar da 6-12-24V filan, 230V değil. Buradaki mantığı anlamadım. İzah edebilecek varsa, teşekkürler.
ema.png

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Büyük ihtimalle trafo değerini kopyala yapıştır hatası yapmışlardır.. Eğer proje hastane yada ıslak yer gibi bir yerin projesi ise izalasyon trafosu koymaları normal bir durumdur.

Büyük ihtimalle trafo değerini kopyala yapıştır hatası yapmışlardır.. Eğer proje hastane yada ıslak yer gibi bir yerin projesi ise izalasyon trafosu koymaları normal bir durumdur.
Daire projesi, ben de dediğiniz şekilde düşündüm. Ama izolasyon trafosu sonrası kaaçak akım cihazı kullanıldığını görmemiştim. 2X... A ile neyi kastettiklerini de anlamadım maalesef. Teşekkürler.

2X....A 2 kutuplu sigorta seçileceği anlamına geliyor. Akımı güce göre değişebilir. Lambaların tipi belirlenmediyse böyle yazabilirler

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri