Fotoğraftaki gibi 12v u 5v a çevirecek devre istiyorum

Forograftaki urun gibi aracimin teybinden elektik almak istiyorum bu devreyi bana yapabilecek olan var mi ya da satan bir yer ?
-1296162052-1886852190.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
12 voltu 5 volta düşürmek içinse eğer oto çakmaklık şarj aleti kullanman yeterli olacaktır içindeki devreyi kullanarak yapabilirsin.

Hicbir bilgim ve tecruben yok elektirik konusunda sarj aletini alsam cakmaklik icin olandan yardimci olur musunuz ? Fotograflarla

Tabikide olurum bunu tam olarak ne için kullanmayı düşünüyorsunuz öğrenebilir miyim?
Aracimda bluetooth aparati var gucunu cakmakliga taktigim cakmaklik usb sarj aleti ile aliyorum. Orası kontaga bagli. Uzun bir USB kablo kullanarak sagladim bunu . Ben kontaktan bagimsiz teybe gelen 12 v elektirikgi alip 5 v dusurup direk elektirigi teypten almak istiyorum. Kontak acik olmadigi zamanlar da teybi acip cihazi kullanmak istiyorum
IMAG2295.jpg
IMAG2296.jpg

Sigortanin oldugu yer 12 v galiba. Bu sigortadan 12 v alip dedigimiz duzenegi yapip 5 v a cevirmek istiyorum
IMAG2275_1.jpg
IMAG2274_1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teybinde usb girişi varmı varsa direk aparatı ona tak aux kablosunu kısaltıp teybe tak yani ikiside teybe bağlı olsun yok dersen akşam ben senin için video paylaşırım çakmaklık şarj aleti bakıcam bu gün bulursam videosunu yapıp paylaşırım

Sigortanin oldugu yer 12 v galiba. Bu sigortadan 12 v alip dedigimiz duzenegi yapip 5 v a cevirmek istiyorumEkli dosyayı görüntüle 44681Ekli dosyayı görüntüle 44682

Bu arada sigortadan 12v alamzsın çok tehlikeli teypte arıza olur arabanın yanmasına kadar gider bu durum Allah korusun sigortadan olmaz anliycağın teybin arkasındaki kablolardan olur

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teybinde usb girişi varmı varsa direk aparatı ona tak aux kablosunu kısaltıp teybe tak yani ikiside teybe bağlı olsun yok dersen akşam ben senin için video paylaşırım çakmaklık şarj aleti bakıcam bu gün bulursam videosunu yapıp paylaşırım
Teypte usb malesef yok . Kablolardan almak gerekiyor elektirigi. Hocam sana zahmet olacaksa cizerek de anlatabilirsin. Tesekkur ederim simdiden

https://i.kontrolkalemi.com/5/9mP4AN.jpg

Mavi ile işaretli yer akünün artı kutbuna
Kırmızıyla işaretli olan eksi kutbuna yani şaseye usb kablonuda kesip kısaltırsın çakmaklıktaki usb kısmına takip bantlarsın en basit yolu bu.
Ama daha iyi bi fikir vereyim sana çakmaklık direk bağlayabilirsin yani kontağa değilde direk aküye bağlayabilirsin kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri